Czarna seria na drogach powiatu giżyckiego. Śmiertelny wypadek w Rydzewie

2023-07-04 19:55:37(ost. akt: 2023-07-04 20:08:15)

Autor zdjęcia: Fot. KP PSP Giżycko

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku, 4 lipca doszło do wypadku na skrzyżowaniu dróg w Rydzewie. Jedna z osób uczestniczących w wypadku poniosła śmierć na miejscu.
W Rydzewie samochód osobowy zderzył się z ciężarowym, który przewoził drewno. W wyniku zderzenia auto ciężarowe przewróciło się na osobowe.

Strażacy z KP PSP zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz udzielali pomocy poszkodowanym. Na miejscu zdarzenia lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Suwałk.


- W wypadku brały udział trzy osoby. Jedna z nich poniosła śmierć na miejscu, druga z ogólnymi obrażeniami została zabrana do szpitala, trzecia osoba, nie odniosła większych obrażeń - informuje KP PSP w Giżycku.


Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy Straży Pożarnej z KP PSP w Giżycku, strażacy z 15 GBZ, OSP Miłki, OSP Spytkowo, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, patrole policji KPP w Giżycku oraz zespoły Pogotowia Ratunkowego z Giżycka.

To drugi tak tragiczny wypadek w ciągu kilku dni w powiecie giżyckim. 2 lipca na drodze w okolicy twierdzy Boeyn w Giżycku zginął 25-letni kierowca skody, który zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z policyjnym radiowozem. Młody kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Źródło: KP PSP w Giżycku


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5