Na widok policjantów uciekł z narkotykami do lasu

2023-06-14 17:28:44(ost. akt: 2023-06-14 17:40:24)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który niepokoił swoją matkę. Na miejscu interwencji policjanci zastali zgłaszającą, mężczyzna przed przyjazdem patrolu uciekł do lasu.
Jak opowiadała policjantom kobieta, 21 – latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał słowami wulgarnymi, zastraszał i żądał pieniędzy.

- W trakcie sprawdzania okolicy domu i terenu leśnego policjanci namierzyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Mężczyzna został zatrzymany, podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili przy nim marihuanę - podaje giżycka Policja.

21 – latek został dowieziony do jednostki policji, gdzie po wykonaniu z nim niezbędnych czynności został osadzony w policyjnej celi. Rodzina agresora została objęta procedurą „Niebieskiej Karty”.

Kolejne dwie osoby z narkotykami wpadły w ręce policjantów w trakcie podjętej interwencji na terenie Giżycka. Patrolując jedną z ulic w Giżycku funkcjonariusze zauważyli, że na ich widok idąca para zaczęła uciekać. Po zatrzymaniu osób okazało się, że mają przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie również zostali osadzeni w policyjnej celi do wyjaśnienia sprawy. 23 – latek w rozmowie z funkcjonariuszami sam przyznał, że ma problemy z prawem i łamał już przepisy w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wszyscy wytłumaczą się przed sądem.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5