Chodził po sklepach i kradł, aż wpadł i trafił do aresztu na trzy miesiace

2023-06-01 09:02:23(ost. akt: 2023-06-01 09:14:35)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, podejrzewanego o kradzież i kradzież rozbójniczą na terenie sklepów w Giżycku. Sprawca ukradł alkohol, a gdy pracownik ochrony chciał powstrzymać złodzieja, ten zaczął go szarpać, popychać i uderzać, udało mu się wyrwać i uciec. Kilka dni po napaści na ochroniarza mężczyzna znów usiłował ukraść towar w jednej z drogerii w Giżycku. Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu
- 13 maja w jednym z marketów w Giżycku doszło do kradzieży alkoholu na łączną kwotę ponad 230 złotych oraz ataku na pracownika ochrony. Policjanci ustalili, że sprawca wziął z półki alkohol i nie płacąc za niego chciał opuścić market. Pracownik ochrony podszedł do mężczyzny i polecił oddanie alkoholu. Mężczyzna zareagował atakując pracownika. Popychał go, szarpał i uderzał. Po ataku na niego uciekł - opisuje giżycka policja w swoim komunikacie.

Kolejne zgłoszenie o kradzieży w jednej z drogerii w Giżycku trafiło do policjantów 19 maja br. Z ustaleń policjantów jasno wynikało, że sprawcą tych kradzieży i ataku na pracownika ochrony jest ta sama osoba. Zatrzymanie przestępcy było kwestią czasu. Po zabezpieczeniu całego materiału dowodowego i ustaleniu danych sprawcy policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Giżycka, który już wcześniej dopuszczał się przestępstw przeciwko mieniu za co odbywał karę pozbawienia wolności.

22-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej, do których się przyznał. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 22-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5