Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

2023-05-08 10:06:15(ost. akt: 2023-05-08 10:09:23)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Zdecydowana postawa świadka pozwoliła zatrzymać mężczyznę podejrzanego o kierowanie w stanie nietrzeźwości. 40-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.
7 maja w godzinach popołudniowych giżyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Wilkasy mężczyzna udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.
Przybyli na miejsce policjanci poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik pokazał ponad 1 promil. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5