Pierwsze dni majówki - pięciu nietrzeźwych za kierownicą

2023-05-02 13:25:06(ost. akt: 2023-05-02 13:31:40)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Dwóch za kierownicą aut osobowych, jeden motocyklista, jeden kierujący hulajnogą oraz sternik – w sumie pięciu nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci z Giżycka w pierwszych dniach majowego weekendu.
Na jednej z giżyckich ulic 28 kwietnia policjanci zatrzymali do kontroli młodego mężczyznę, który kierował motocyklem Yamaha. Podczas czynności mundurowi wykonali również badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie pomiarowe wykazało u 19-latka blisko 1,5 promila. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania motocyklem.

Dzień później o godz. 02:30 również w Giżycku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hulajnogą elektryczną. 32-latek przebadany na zawartość alkoholu wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch kierujących osobówkami, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Jeden został zatrzymany w Wydminach, gdzie jechał vw passatem bez wymaganych świateł. 45-latek nie tylko znajdował się pod działaniem alkoholu – miał ponad 1,5 promila alkoholu, ale również posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi kierujący vw golfem został zatrzymany o godz. 21:48 na trasie Kruklanki – Sołdany po tym jak zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,5 promila.

30 kwietnia policjanci z patrolu wodnego dokonali badania stanu trzeźwości sterującego łodzią motorową, który wpływał do Kanału Łuczańskiego w Giżycku pomimo zakazu. 29- latek wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu, ponadto w toku kontroli okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu łodzią.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka grozi mężczyznom kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5