Kradzież i włamanie. Sprawcy już z zarzutami

2022-10-06 08:32:15(ost. akt: 2022-10-06 08:42:08)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

W Giżycku złodzieje włamali się do jednego z mieszkań. Ukradli sprzęt rtv. Zgłaszająca straty wyceniła na kwotę 4200 złotych. Sprawcami tego przestępstwa był 26- i 16-latek, którzy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem.
Policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Giżycka, że włamano się do jej mieszkania. Kobieta stwierdziła, że skradziono sprzęt rtv, który był warty 4200 złotych. Złodzieje zabrali z mieszkania telewizor, konsolę, saundbar oraz słuchawki.

Na podstawie ustaleń operacyjnych funkcjonariusze wytypowali sprawców tego przestępstwa i zatrzymali dwie osoby: 26-letniego mieszkańca Giżycka i jego młodszego o 10 lat znajomego. W mieszkaniu 26-znaleźli skradzione przedmioty.

- Sprawcom przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Ponadto nieletni był poszukiwany przez ośrodek wychowawczy - podaje giżycka policja.

26-latek na czas prowadzonego postępowania został objęty dozorem policji, a 16-latek trafił do wskazanego ośrodka, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. W trakcie czynności funkcjonariusze odzyskali więcej przedmiotów, niż zgłosiła kobieta. Odzyskane mienie już trafiło do mieszkanki Giżycka.

Jak podają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci zatrzymali na jednej z ulic w Giżycku mężczyznę, który posiadał amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy. Oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli również przedmioty pochodzące z kradzieży.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5