Fałszywy policjant wyłudził 16 tys.złotych

2022-10-02 12:00:00(ost. akt: 2022-10-02 14:55:58)
oszuści drogeryjni

oszuści drogeryjni

Autor zdjęcia: xxx

Tym razem ofiarą oszustów padła mieszkanka powiatu giżyckiego. Przestępca podając się „za policjanta” zażądał przekazania pieniędzy, bo te, które kobieta posiada w domu, są rzekomo... fałszywe.
Do mieszkanki powiatu giżyckiego zadzwonił mężczyzna podający się „za policjanta”. Przekazał jej, że pieniądze, które posiada w domu są fałszywe. Polecił podanie ich numerów seryjnych, a następnie potwierdził, że cześć z nich jest fałszywa i nakazał ich wydanie. Banknoty kazał zapakować w reklamówkę i wywiesić na ogrodzeniu, co też seniorka uczyniła.

Po około 20 minutach zjawił się mężczyzna, który zabrał reklamówkę z pieniędzmi. Na tym sprawa się zakończyła.
Następnego dnia kobieta udała się do giżyckiej komendy celem ustalenia co z jej sprawą i jej pieniędzmi. Tu dowiedziała się, że padłą ofiarą oszustwa. Straciła blisko 16 tys. złotych.

Także za "policjanta" podał się mężczyzna, który zadzwonił do innego mieszkańca regionu. Poinformował go, że jego wnuczka spowodowała wypadek i potraciła kobietę, a pieniądze w kwocie 70 tys. złotych są potrzebne po to, aby nie poszła do więzienia. Mężczyzna szybko pożyczył gotówkę od znajomych i zgodnie z poleceniem rozmówcy udał się do Olecka, gdzie miał przekazać pieniądze. W trakcie drogi tuż przed Oleckiem rozmówca powiedział, że dziewczyna zmarła i pieniądze nie będą już potrzebne. Tym razem nie doszło do przekazania pieniędzy. Senior wrócił do Giżycka i złożył zeznania w giżyckiej komendzie.

Giżycka policja przypomina, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!

Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz o tym zdarzeniu. Poinformuj Policję - numer alarmowy 112.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5