Żołnierze WOT przeszli wodne szkolenie

2022-08-29 10:57:27(ost. akt: 2022-08-29 11:06:29)

Autor zdjęcia: Arch. 4. WMBOT

Trenowali umiejętności pływackie w umundurowaniu i z bronią, nurkowali, desantowali się do wody z rozpędzonych łodzi oraz ćwiczyli zasady ratownictwa. Z takimi wyzwaniami zmierzyli się żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z kompanią saperów oraz 1. Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej, którzy nad jeziorem Kępno wzięli udział w szkoleniu wodnym.
Żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku regularnie uczestniczą w szkoleniach wodnych w zakresie prowadzenia akcji ratunkowych na wodzie i lądzie. Tego typu ćwiczenia mają przygotować ich do efektywnego działania podczas akcji kryzysowych w naszym regionie.

Fot. Arch. 4. WMBOT

Wspomniane ćwiczenia są ważną częścią cyklu szkoleniowego żołnierzy. Dają okazję do zdobycia nowych kompetencji, doskonalenia posiadanych umiejętności oraz wymiany doświadczeń. Ukończenie szkolenia ma zaowocować sprawnym i efektywnym wsparciem lokalnej społeczności podczas różnego rodzaju sytuacji kryzysowych.

Fot. Arch. 4. WMBOT

Cel jaki przyświeca każdemu żołnierzowi w czasie pełnienia terytorialnej służby wojskowej to nie tylko uzyskanie statusu „combat ready”, ale przede wszystkim zdolności do wykonywania szerokiego spektrum działań, które skupiają się na ochronie i wsparciu lokalnych społeczności.
Nie zawsze są to zadania wymagające użycia taktyki wojskowej, często wiążą się one z umiejętnościami technicznymi i ratowniczymi, które są niezbędne w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych oraz innych zagrożeń mogących wystąpić w czasie pokoju.

Fot. Arch. 4. WMBOT

W Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie służy już ponad 3 tys.. żołnierzy. Co należy zrobić, by zostać jednym z nich?
Przede wszystkim zgłosić się do odpowiedniego Wojskowego Centrum Rekrutacji i złożyć wniosek o powołanie. Można również skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP lub też skontaktować się z mobilnym rekruterem 4W-MBOT. Do dyspozycji zainteresowanych jest również infolinia. Pod numerem telefonu 800-696-077 można uzyskać wszelkie odpowiedzi w zakresie służby w WOT, informacje znajdziemy również na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3104767 29 sie 2022 13:19

    Pamiętam przed laty w WP przechodziłem taki sprawdzian czyli pływanie w pełnym umundurowaniu z bronią. Dało radę ale nie każdy przeszedł, niektórych trzeba było wyciągać. :D Najgorsze było , przynajmniej dla mnie, późniejsze suszenie munduru, butów i czyszczenie mokrej broni....

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5