Strażacy wspierają kolegę w walce z nowotworem dziecka

2022-08-16 14:28:08(ost. akt: 2022-08-16 15:00:27)

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Strażak Komendy Powiatowej PSP w Giżycku potrzebuje pomocy na walkę z chorobą ośmioletniego synka. W pomoc małemu Przemkowi włączyli się strażacy z okolicznych jednostek.
Strażacy z Giżycka i okolicznych jednostek powiatu giżyckiego i węgorzewskiego wspierają swojego kolegę Krzysztofa w walce z nowotworem synka, fana piłki nożnej. Jeszcze kilka tygodni temu nic nie wskazywało na to, że ośmiolatek wraz z rodziną będą musieli rozegrać najważniejszy mecz – walkę o życie i zdrowie. Guz mózgu u chłopca rozrasta się w szybkim tempie. W pomoc włączyli się strażacy, w tym wujek małego Przemka, który wraz z tatą chłopca służy w giżyckiej komendzie PSP. Obaj uratowali niejedno istnienie, ale w tej walce są bezradni.

- Tata chorego Przemka od 2005 roku swój profesjonalizm, wiedzę i doświadczenie wielokrotnie udowadniał podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Kilka tygodni temu funkcjonariusz rozpoczął walkę o zdrowie synka - informują strażacy. - U ośmioletniego Przemka rozpoznano nowotwór. Chłopiec rozpoczął leczenie i cały czas znajduje się pod opieką specjalistów, a jego rodzice poprzez konsultacje i kosztowne badania szukają sposobu na pokonanie choroby. Jednak wydatki związane z leczeniem synka przewyższają możliwości finansowe rodziny, która apeluje o nawet najmniejszą pomoc.


Strażacy wystawili na aukcję wydarzenie pod hasłem dzień w straży, które szybko zostało wylicytowane. W przyszłym tygodniu zwycięzca licytacji spędzi dzień ze strażakami. Ponadto na portalu Facebook została założona grupa, na której wylicytować można przedmioty, a zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na walkę o zdrowie chłopca.
ona

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5