Giżycki streetworking na wakacjach w Toruniu

2022-08-04 09:16:42(ost. akt: 2022-08-04 09:37:19)

Autor zdjęcia: Arch.CPUiIS Giżycko

Podopieczni Streetworking Giżycko pojechali na wyjazd krajoznawczo-profilaktyczny. W tym roku ponownie postawili na Toruń, gdyż jest to według nich miasto wiecznie nieodkryte i niezwykle piękne.
- Najważniejszy jest zawsze wspólny czas i budowanie pozytywnych więzi i relacji - podkreśliła streetworkerka Barbara Nowosielska. - Każdy wieczór podopieczni spędzali wspólnie przy grach planszowych, filmach, warsztatach Arte np. tworzyli własne koszulki oraz brali udział w grach terenowych, które sami tworzyli.

A co udało się im zobaczyć w Toruniu?
- Oczywiście już sama starówka zasługuje na wzmiankę. Zresztą co tu dużo mówić, sam fakt wpisania jej na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest wystarczającą rekomendacją i nic więcej nie trzeba dodawać. Tam po prostu trzeba pojechać i zobaczyć całość na własne oczy. Dogłębniej poznali historię Torunia, wiele jego figurek historycznych oraz delektowali się koncertami fontann - informuje Ewa Ostrowska, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

Fot. Arch.CPUiIS Giżycko

Giżycczanie odwiedzili również Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej poprzez interaktywne prezentacje na każdym z 6 pięter.
Byli także w Centrum Popularyzacji Kosmosu, czyli Toruńskim Planetarium, które jest jedną z największych atrakcji Torunia.

Streetworkerom udało się odwiedzić ZOO, pójść do kina, escape roomoraz popływać w basenach aquaparku.
Oczywiście atrakcji w Grodzie Kopernika czekało na nich więcej. Wiele rodzajów tradycyjnych toruńskich pierników , manufaktura cukierków , pyszne lody czy kultowe potrawy, cieszyły ich podniebienia.
Podkreślają, że wyjazd był bardzo udany, a wspomnienia zostaną na zawsze.

Fot. Arch.CPUiIS Giżycko

Streetworking Giżycko działa w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, działaniami objęte są trzy giżyckie podwórka.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5