Śląskie na Mazurach - już w ten weekend w porcie Ekomarina

2022-08-04 08:45:50(ost. akt: 2022-08-04 08:59:00)
Ekomarina w Giżycku

Ekomarina w Giżycku

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

„Śląskie na Mazurach” to prezentacje artystyczne i kulinarne w ramach współpracy regionalnej - 5-7 sierpnia w porcie Ekomarina w Giżycku. Wydarzenie towarzyszyć będzie pokazom lotniczym Mazury AirShow na plaży miejskiej.
- Warmińsko-mazurskie to jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdów turystycznych Polaków, w tym również mieszkańców województwa śląskiego oraz turystów z zagranicy. To ogromy potencjalny rynek promocyjny, z którego chcemy, jako województwo śląskie, skorzystać. Dlatego, wespół z zarządcami naszych regionalnych marek turystycznych, zaplanowaliśmy dużą akcję outdoorową realizowaną w samym sercu Krainy Wielkich Jezior, przez dwa sierpniowe weekendy 5-7 sierpnia w Giżycku oraz 12-15 sierpnia w Mikołajkach, gdzie zaprezentujemy turystyczną atrakcyjność województwa śląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem oferty marek turystycznych - mówi Adam Wawoczny, prezes zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej.

W ramach prezentacji regionu w Giżycku i Mikołajkach staną miasteczka promocyjne prezentujące marki turystyczne: Beskidy, Śląsk Cieszyński, Jurę Krakowsko-Częstochowską, Krainę Górnej Odry.

W programie m. in.:
- stanowisko wspinaczkowe na przenośnej ściance obsługiwanej przez instruktorów z Grupy Jurajskiej GOPR wraz ze strefą chill-out,
- występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”,
- zumbę z Raczkiem Modraczkiem z Krainy Górnej Odry,
- koło fortuny z nagrodami,
- warsztaty bibułkarskie, zielarskie i mydlarskie,
- kapela góralska.

Poza eventami realizowanymi na lądzie działania promocyjne będą realizowane również na wodzie: po jeziorach mazurskich będzie pływał specjalnie oznakowany jacht oraz specjalna ekologiczna jednostka pływająca z katowickiego AWF, przyciągająca uwagę swoim oryginalnym wyglądem oraz nietypowym napędem słonecznym, których zadaniem będzie podejmowanie działań promocyjnych w mazurskich portach i przystaniach, do których będą zawijały.


PROGRAM IMPREZ W GIŻYCKU
Piątek | 5 sierpnia, 16.00 - 20.00
Rozpoczęcie, występy artystyczne, stoiska


Sobota | 6 sierpnia, 10.00 - 19.00
Występy Zespołu Śląsk, zumba z Krainą Górnej Odry i Raczkiem Modraczkiem, konkursy na scenie Hankus + Beskidy, występ kapeli góralskiej Beskidy, koło fortuny z Krainą Górnej Odry


Niedziela | 7 sierpnia, 10.00 - 16.00
Konkursy na scenie, występy Zespołu "Śląsk" i P. Hankusa


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5