Kolejny sukces młodej łyżwiarki UKS Giżycko Julii Kudryckiej

2022-08-03 13:00:00(ost. akt: 2022-08-03 13:13:09)

Autor zdjęcia: UKS Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska Giżycko

Ośmioro naszych zawodników miało okazję do treningów na torze lodowym w Tomaszowskiej Arenie. Wspólna jazda na torze lodowym z zawodnikami i zawodniczkami z innych klubów oraz możliwość obserwowania treningu kadry narodowej, z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój sportowy młodych adeptów tego pięknego sportu - czytamy na portalu społecznościowym UKS Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska przy MOSiR w Giżycku.
30 lipca odbyły się pierwsze w nowym sezonie zawody ogólnopolskie dla dzieci "Od przedszkola po olimpijskie koła", organizowane przez Akademię Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki, połączone z Największymi Letnimi Zawodami Łyżwiarstwa Szybkiego o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego im. Marka Łakomskiego. Zawody były dobrą okazją do sprawdzenia aktualnej formy na tle najlepszych młodych zawodników w Polsce.


Najlepiej wypadły Julia Kudrycka i Hanna Bierć, które tym razem wystartowały na dystansach 100 i 300 m w kategorii E1, zajmując odpowiednio drugie i czwarte miejsce.
W kategorii D1 jedenasta na 500 m była Julia Orczyc-Musiałek z rekordem życiowym 54.74 sek.
W kategorii D2 Lena Krzyżewska była piętnasta na 500 m z rekordem życiowym 56.03 sek.
Nadspodziewanie dobrze zaprezentowały się trzy młode debiutantki - w najmłodszej kategorii F2 dziewiąte miejsce zajęła Łucja Orczyc-Musiałek, a w kategorii E2 na 300 m dziesiąta była Magdalena Milewska, a czternasta Ola Borawska.


W zawodach wystartował też Mateusz Sylwestrzak, najlepszy młodzik w naszym województwie w ubiegłym sezonie, który w biegu na 500 m ustanowił nowy rekord życiowy 43,51 sek. Mateusz też zwrócił uwagę trenerów dobrą techniczną jazdą, której nauczył się na giżyckim lodowisku. Gdyby miał okazję częściej trenować na torze lodowym, wyniki byłby jeszcze zdecydowanie lepsze.

Trenerkę Jolantę Maksymiuk cieszy dobra postawa wszystkich podopiecznych, którzy poprawili technikę jazdy jak i wytrzymałość szybkościową. Cieszą też u wszystkich rekordy życiowe i to już na początku sezonu.
- Gratulujemy Juli Kudryckiej, która potwierdziła, że jest jedną z najlepszych 10-latek w łyżwiarstwie szybkim w Polsce. Liczymy też na podium Hanny Bierć, bo kolejne czwarte miejsce cieszy, ale podium jest już bardzo blisko - przekazuje giżycki UKS.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5