37-letni sprawca kradzieży paliwa usłyszał zarzuty

2022-07-05 08:35:11(ost. akt: 2022-07-05 08:43:08)
stacja benzynowa

stacja benzynowa

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Dzięki kryminalnym z Węgorzewa odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-letni mieszkaniec gminy Srokowo, który dwukrotnie pojawiał się na stacji benzynowej, tankował paliwo do kanistrów i odjeżdżał bez opłaty rachunku.
Jak ustalili policjanci, sprawca w ciągu dwóch dni przyjechał wypożyczonym pojazdem na tą samą stację benzynową w Węgorzewie. Za pierwszym razem wziął kawę z ciastkiem, a następnie nalał paliwa do 3 plastikowych kanistrów i nie płacąc za nie odjechał. Następnego dnia powtórzył tą samą czynność z tankowanie kanistrów i również odjechał nie płacąc.W czwartek, 23 czerwca policjanci z węgorzewskiej komendy zostali poinformowani o kradzieży paliwa ze stacji benzynowej w mieście.

- Powiadomieni o zdarzeniu kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą. W trakcie prowadzonych działań ustalili, iż pojazd którym poruszał się sprawca pochodzi z wypożyczalni. Następnie funkcjonariusze ustalili dane osoby podejrzanej o kradzież paliwa - informuje asp. Agnieszka Filipska, oficer prasowy KPP w Węgorzewie. - Kolejnego dnia przedstawili mu zarzut kradzieży ponad 130 litrów paliwa, o łącznej wartości ponad 1000 zł. Mieszkaniec Srokowa przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
ona

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5