Policyjny dron zawieszony nad przejazdem kolejowym w Siedliskach

2022-06-02 10:40:23(ost. akt: 2022-06-02 10:45:05)

Autor zdjęcia: Kadr z filmu KPP Giżycko

Przeciwdziałając niebezpiecznym sytuacjom na drogach, giżyccy policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przeprowadzili działania z wykorzystaniem drona.
Dzięki bezzałogowemu statkowi powietrznemu policjanci mogą jeszcze szybciej reagować na zagrożenia, jakie pojawiają się na drogach. Drony wyposażone są w precyzyjne kamery, które rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Podczas takich działań funkcjonariusze obserwują czy podróżni stosują się do przepisów i postępują zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

- 26 maja policjanci z Giżycka wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na drogach powiatu przyglądali się kierującym z góry. Jednym z punktów kontroli był przejazd kolejowy w miejscowości Siedliska w gm. Wydminy, gdzie funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy stosują się do znaku „STOP” pokonując przejazd kolejowy - podaje giżycka policja

- W tym przypadku nie wszyscy stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Na tym się jednak nie kończyło. Informacja o ujawnionych nieprawidłowościach przekazywana była do będących w pobliżu patroli, które wyciągały konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców - informują policjanci z Giżycka.

Działania prowadzone były również na drodze wojewódzkiej numer 655. Na 28 kontroli, 25 kierowców nie zastosowało się do przepisów drogowych, w związku z czym funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne, został zatrzymany również dowód rejestracyjny.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5