Kradziony alkohol sprzedawali po okazyjnej cenie

2022-03-31 14:00:37(ost. akt: 2022-03-31 14:02:50)

Autor zdjęcia: policja

46-latka i jej 38-letni znajomy w sklepach na terenie Giżycka wspólnie kradli alkohol. Policjanci ustalili, że w ostatnim czasie para ukradła alkohol o łącznej wartości ponad 1500 złotych.
- Dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów w Giżycku. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego i tam zatrzymali 46-letnią kobietę podejrzaną o kradzież narzędzi ręcznych w postaci ścisków do bitów o wartości ponad 110 złotych - relacjonuje giżycka Policja.

W trakcie czynności wyszło na jaw, że nie jest to pierwsza kradzież tej kobiety, a jej wspólnik siedział w samochodzie i czekał na kolejne łupy, które można później „upłynnić” po niższej cenie.

- Okazało się, że kobieta i mężczyzna wspólnie dokonali szeregu kradzieży alkoholu w giżyckich sklepach. Z zebranych informacji przez policjantów wynika, że od 25 marca br. co najmniej sześć razy ukradli alkohol. Łącznie wynieśli ze sklepów 13 butelek drogiego alkoholu o łącznej wartości ponad 1500 złotych - informują policjanci.

Wspólnicy przyznali się do przedstawionych im zarzutów, powód kradzieży był jeden – łatwy, szybki zarobek. Alkohol sprzedawali po okazyjnie niskiej cenie. Teraz odpowiedzą za swoje czyny ale muszą liczyć się z tym, że kara będzie surowsza, ponieważ przestępstwo popełnili w warunkach recydywy.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5