Udany początek sezonu w SHORT TRACKU.

2021-09-28 07:01:53 (ost. akt: 2021-09-28 07:13:26)

Autor zdjęcia: UKS SHORT TRACK MOSIR GIŻYCKO

W dniach 24-26 września w Gdańsku zainagurowany został sezon 2021/2022 w short tracku. Obecny sezon jest odmienny od tych do których przywykliśmy przez poprzednie lata. Po raz pierwszy Ogólnopolskie Zawody Rankingowe przybrały formę trzydniowej rywalizacji. Zawodnicy giżyckiego UKS SHORT TRACK MOSIR GIŻYCKO zdobyli kilkanaście medali.
W piątek rozpoczęły się rywalizacje młodszych kategorii wiekowych Juniorzy E i Juniorzy D. Nasz klub reprezentowany był przez sześcioro zawodników: Anię Słowikowską, Zosię Piątek, Judytę Sakowicz, Julkę Wawer i Milenę Sakowicz oraz Łukasza Piątek. Po zaciętych rywalizacjach na indywidualnych dystansach dorobek naszego klubu to 6 medali: 3 medale srebrne Julki Wawer, 2 brązowe Łukasza Piątek i 1 brązowy Zosi Piątek.

Fot. UKS SHORT TRACK MOSIR GIŻYCKO


Po rywalizacjach indywidualnych po raz pierwszy odbyła się rywalizacja młodszych kategorii wiekowych w sztafetach. Nasza dziewczęca sztafeta (Julka Wawer, Zosia Piątek i Milena Sakowicz) zajęła drugie miejsce, ale ze względów regulaminowych zostały zdyskwalifikowane. Wśród chłopaków stworzony został mieszany team warmińsko-mazurski (dwóch chłopaków z Olsztyna i Łukasz Piątek). Po zakończeniu rywalizacji sztafeta zajęła 1 miejsce.

Fot. UKS SHORT TRACK MOSIR GIŻYCKO

W sobotę odbyła się rywalizacja starszych kategorii wiekowych, Junior C, WOMEN i MEN. Podobnie jak u młodszych klub znad Niegocina reprezentowało sześcioro zawodników: Weronika Biller, Kaja Kisielewska, Michalina Wawer, Jakub Nowak, Aleksander Sakowicz i Filip Sztafa. Przybyło nam medali: 3 srebrne Michaliny Wawer, 1 srebrny Jakuba Nowaka i 1 brązowy Aleksandra Sakowicza.
W rywalizacji sztafet, w kategoriach starszych nasi zawodnicy startowali w mieszanych sztafetach jako reprezentanci województwa warmińsko – mazurskiego. W kategorii Juniorek C sztafeta w skład której wchodziła Michalina Wawer zajęła pierwsze miejsce, nasi zawodnicy z tej kategorii, Jakub Nowak i Filip Sztafa, zajęli drugie miejsce. Rywalizacja wśród kobiet to udział Weroniki Biller, jej drużyna zajęła trzecie miejsce.

Fot. UKS SHORT TRACK MOSIR GIŻYCKO

W klasyfikacji generalnej zawodów nasi zawodnicy finalnie zajęli następujące miejsca
w swoich kategoriach wiekowych:
Juniorki E
Julka Wawer – 2 miejsce
Zosia Piątek – 4 miejsce
Ania Słowikowska - 8 miejsce
Judyta Sakowicz – 12 miejsce
Juniorka D
Milena Sakowicz – 10 miejsce
Junior D
Łukasz Piątek – 4 miejsce
Juniorki C
Michalina Wawer – 2 miejsce
Kaja Kisielewska - 7 miejsce
Juniorzy C
Jakub Nowak – 3 miejsce
Filip Sztafa – 12 miejsce
Kat. WOMEN
Weronika Biller – 12 miejsce
Kat. MEN
Aleksander Sakowicz – 4 miejsce

Fot. UKS SHORT TRACK MOSIR GIŻYCKO


Miło nam też zakomunikować, że dzięki zajęciu przez Michalinę Wawer drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej i trzeciego miejsca przez Jakuba Nowaka, tych dwoje zawodników dostało powołanie do Reprezentacji Polski na najbliższe zawody międzynarodowe serii DANUBIA w Benatky nad Jizerou w Czechach.
To był naprawdę udany początek sezonu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A teraz przygotowania do następnych zawodów już za miesiąc w Giżycku.
UKS SHORT TRACK MOSIR GIŻYCKO

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5