20-letnia matka zostawiła siedmiomiesięczne dziecko i poszła pić alkohol

2021-09-24 10:44:07 (ost. akt: 2021-09-24 10:53:01)

Autor zdjęcia: GO

20-letnia matka zostawiła swoje siedmiomiesięczne dziecko w mieszkaniu i nie poinformowała nikogo o swoim wyjściu. Kobieta do mieszkania wróciła po godzinie od momentu podjęcia interwencji przez policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała blisko 1 promil alkoholu. Dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego. Teraz sytuacją 20-letniej matki i jej dziecka zajmie się sąd rodzinny.
23 września późnym popołudniem (18:40) policjanci zostali poinformowani o tym, że 20-letnia kobieta prawdopodobnie jest pijana i zostawiła swoje 7-miesięczne dziecko. Na miejsce pojechał patrol policji. W jednym z mieszkań w Giżycku policjanci zastali 17-letniego chłopaka oraz leżące w łóżeczku 7-miesięczne dziecko.

W rozmowie z 17-latkiem ustalili, że matka dziecka była w mieszkaniu jeszcze około godz. 17:00, chłopak w tym czasie był w swoim pokoju i słuchał przez słuchawki muzyki. Nie wiedział, że został sam z małym dzieckiem, ponieważ nikt go o tym nie informował.

Kiedy się zorientował, powiadomił o tym sąsiadkę, ponieważ nie był w stanie opiekować się tak małym dzieckiem, a jego matki nie było.

Do mieszkania 20-letnia matka wróciła po godzinie od momentu podjęcia interwencji. Wszystko wskazywało na to, że jest pijana. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Okazało się także, że już przed wyjściem z mieszkania 20-latka była pod wpływem alkoholu. I zamiast opiekować się dzieckiem, postanowiła pójść się napić. Z uwagi na stan nietrzeźwości 20-letniej matki i braku osoby, która zajęła by się dzieckiem, chłopiec trafił do placówki opiekuńczej. Teraz sytuacją 20-letniej matki i jej 7 miesięcznym dzieckiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5