Droga do Zdrowia z PZU rusza w dalszą trasę!

2021-07-15 14:41:12 (ost. akt: 2021-07-15 14:45:14)
Droga do Zdrowia z PZU odwiedzi kolejne miasta! Po sukcesie pilotażowej akcji, podczas której mobilne gabinety zawitały do sześciu miejsc w południowo-wschodniej Polsce, tym razem bezpłatne badania profilaktyczne będzie można wykonać w miejscowościach turystycznych na terenie całego kraju. Pierwszy przystanek na trasie to Mazury, gdzie mobilne przychodnie przyjmą pacjentów w Giżycku.
Podczas pilotażu Drogi do Zdrowia z PZU mobilne gabinety medyczne przemierzyły w czerwcu około 3500 km i odwiedziły Zamość, Rzeszów, Stalową Wolę, Hrubieszów, Świdnik i Lublin. Łącznie wykonaliśmy blisko 3 tys. badań i konsultacji medycznych, a dzięki szybkiej reakcji lekarzy 6 pacjentom dosłownie uratowano życie. Ich stan był na tyle poważny, że trzeba było wezwać karetkę i odwieźć ich do szpitala. Podobnie jak w czerwcu, podczas wakacyjnej edycji Drogi do Zdrowia z PZU wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak USG płuc, spirometria, EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi. Wyniki na miejscu oceni internista, a w przypadku spirometrii i USG płuc pulmonolog. Można będzie sprawdzić zmiany skórne i skorzystać z porad dermatologa, a także wykonać analizę składu ciała podczas konsultacji z dietetykiem.

Obrazek w tresci

- Akcję Droga do Zdrowia z PZU rozpoczęliśmy, aby pomóc Polakom w walce z długotrwałymi następstwami zarówno zachorowań na COVID-19, jak i przerwy w regularnych badaniach i konsultacjach lekarskich. Po miesiącu pilotażu widzimy, że dobrze odczytaliśmy potrzeby w tym zakresie. W naszych mobilnych strefach zdrowia w ciągu czerwcowych weekendów wykonaliśmy prawie 3 tys. badań i konsultacji. Sukces akcji bardzo nas cieszy i motywuje do jej kontynuowania. W lipcu i sierpniu zawitamy do kolejnych siedmiu miast, przede wszystkim w regionach, gdzie Polacy spędzają wakacje. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania mobilnych stref zdrowia PZU mieszkańców i turystów – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

W każdym z miast na trasie strefy zdrowia PZU będą czynne w godz. 9.00-19.00. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy, każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Akcja potrwa do końca wakacji. W mediach społecznościowych PZU na bieżąco będą podawane informacje o kolejnych lokalizacjach mobilnych stref zdrowia. Wakacyjna edycja Drogi do Zdrowia z PZU rozpocznie się w Giżycku. Strefa będzie stać w porcie Ekomarina przez cały weekend 17-18 lipca. W sobotę w pobliskiej bazie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ratownicy otrzymają od Ubezpieczyciela pianki neoprenowe i skafandry niezbędne do akcji na wodzie. Modernizacja sprzętu ratowniczego to część pomocy, którą PZU zadeklarował dla MOPR w maju. Nie będzie to jednorazowe wsparcie – największy polski ubezpieczyciel chce pomagać MOPR przez kolejne lata. Współpraca PZU i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pomoże zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym nad jeziorami turystom. Od dwóch dekad Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe odpowiada za prowadzenie akcji ratowniczych na obszarze 171 km szlaku żeglugowego i 324 km2 jezior.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5