Miał 1,2 promila i szalał na skuterze wodnym

2021-07-12 09:49:45(ost. akt: 2021-07-12 10:15:40)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Miniony weekend dla trzech kierowców zakończył się utratą prawa jazdy. Jeden z nich był nietrzeźwy, a dwaj rażąco przekroczyli prędkość w miejscu zabudowanym. Przed sądem odpowie również sternik, który pływał na skuterze w stanie nietrzeźwości. Do szpitala trafił motorowerzysta, który zderzył się z osobówką.
— 9 lipca policyjni wodniacy podczas patrolowania Jeziora Bocznego zauważyli skuter wodny, którego sternik nie stosował się do zakazu wytwarzania fal. Podczas kontroli policjanci przebadali 34-letniego mieszkańca Warszawy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że użytkownik skutera miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem — informuje giżycka policja.

Z kolei 10 lipca na policyjny patrol ruchu drogowego trafił kierowca Fiata Doblo. 37-letni mieszkaniec Giżycka został zatrzymany przez mundurowych w m. Sulimy gm. Giżycko. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i sprawa trafi do sądu, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny.

Prawa jazdy stracili też dwaj kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h. 11 lipca w Rydzewie drogówka badała pomiar prędkości w obszarze zabudowanym. Dwaj kierowcy w wieku 34 i 35 lat za rażące przekroczenie prędkości zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierowcom prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

10 lipca w Orłowie (gm. Wydminy) doszło do wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty, który na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód osobowy opel astra. W wyniku zderzenia kierowca motoroweru doznał urazu nogi i z obrażeniami trafił do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5