Wojsko łączy na święta

2020-12-15 13:06:56 (ost. akt: 2020-12-15 13:35:45)
„Łączymy na Święta” to projekt przygotowany przez żołnierzy Wojska Polskiego, skierowany przede wszystkim do seniorów, osób samotnych i chorych.  
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak projekt "Łączymy na święta" zainaugurował 8 grudnia. Chodzi przede wszystkim o pomoc i wsparcie osób, które z powodu pandemii znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji. Aktualna sytuacja zmusza wiele osób do pozostania w domu, izolacji. Jest to tym bardziej trudne, że czas przygotowań do Bożego Narodzenia i samych świąt zwykliśmy spędzać w gronie najbliższych.
Z powyższych powodów żołnierze Wojska Polskiego postarają się, aby seniorzy i osoby chore miały możliwość zobaczenia się i porozmawiania ze swoimi najbliższymi. 
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, w okresie przedświątecznym, czyli od 21 do 24 grudnia tego roku, w szpitalach, domach pomocy społecznej oraz w domach kombatantów zajmą się organizacją połączeń wideo z rodzinami, z bliskimi lub z przyjaciółmi. Pomocą objęci zostaną zarówno weterani, którymi opiekują się żołnierze WOT na terenie całego kraju, jak i inne osoby starsze, które do tej pory z pomocy wojska nie korzystały. Żołnierze WOT przeszli odpowiednie szkolenia, więc połączenia będą także realizowane dla pacjentów chorych na COVID-19. Akcją zostaną objęci również m. in. pacjenci szpitali onkologicznych. 
Zgłoszenia o pomoc w organizacji połączenia wideo z rodziną można kierować na adres e-mail: pomocwot@mon.gov.pl oraz pod numer telefonu 800 100 115. 
 
Warto przypomnieć, że żołnierze Wojska Polskiego przez cały czas pandemii niosą pomoc osobom starszym i schorowanym. Dziś, Wojsko Polskie opiekuje się ponad 10 000 kombatantów, osobami starszymi i potrzebującymi. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają także domy pomocy społecznej i po raz kolejny biorą udział w akcji „Obiady Dla Bohaterów”. Dzięki wsparciu żołnierzy WOT do kombatantów dostarczane są posiłki, zakupy, leki i pomoc. To właśnie samotność w czasie pandemii doskwiera najbardziej, dlatego jak często podkreślają sami kombatanci, najważniejsze jest dla nich spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #3021561 | 77.20.*.* 17 gru 2020 09:04

    Żołnierze realizują program z narażeniem życia. Mariusz B. zgarnie nagrodę.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5