Kredyt hipoteczny a wkład własny

2020-05-20 09:00:47(ost. akt: 2020-05-20 09:01:03)   Artykuł sponsorowany
Pomimo rosnących cen nieruchomości zainteresowanie zakupem własnego mieszkania lub domu nie zmniejsza się. Ze względu na to, że dużej części Polaków nie stać na sfinansowanie inwestycji z własnej kieszeni, sporo osób korzysta z kredytu hipotecznego. Jak wyglądają kryteria banków w 2020 roku? Czy zmieniły się wymagania odnośnie do wkładu własnego?
Rynek kredytów hipotecznych rozwija się bardzo dynamicznie, a zainteresowanie klientów nie spada – przez cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Banki odpowiadają na zapotrzebowanie kredytobiorców i gwarantują wiele ofert, które spełniają oczekiwania różnorodnych grup odbiorców. Obecnie o finansowanie zakupu mieszkania lub domu mogą starać się nie tylko osoby zatrudnione na umowę o pracę, ale także kontrakty cywilnoprawne. Pomimo że kredyt hipoteczny Warszawa nadal jest zobowiązaniem obwarowanym restrykcyjnymi kryteriami, to duża ilość ofert sprawia, że coraz więcej osób ma szanse na otrzymanie środków na zakup wymarzonej nieruchomości. Aby sprawdzić najlepszą ofertę dla siebie, warto skorzystać z gotowych internetowych porównywarek kredytowych.

Kredyt hipoteczny – wkład własny
Jednym z podstawowych warunków, które trzeba spełnić, żeby otrzymać kredyt hipoteczny, jest wkład własny. Jest to najprościej mówiąc kapitał początkowy, który zobowiązuje się wnieść osoba składająca wniosek o kredyt. Banki obecnie nie finansują całej kwoty potrzebnej do zakupu nieruchomości – zgodnie z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego kredytobiorca musi wykazać, że dysponuje minimum 10% wkładem własnym. Na początku 2017 roku zmieniły się przepisy, a banki jeszcze bardziej zaostrzyły wymagania dotyczące kapitału początkowego. Obecnie, żeby otrzymać kredyt hipoteczny, trzeba dysponować minimum 20% wkładem własnym. Niektóre banki idą jednak na rękę klientom i godzą się na obniżenie wkładu. W takiej sytuacji trzeba jednak liczyć się z tzw. ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego, które podwyższa koszty zobowiązania.

Upadłość konsumencka dla każdego w 2020 roku
Upadłość konsumencka to bardzo często druga szansa dla wszystkich, których dopadły srogie problemy finansowe. Celem ogłoszenia upadłości osoby fizycznej jest oddłużenie niewypłacalnego dłużnika – częściowe umorzenie długów.
Upadłość konsumencka w Polsce cieszyła się sporą w ciągu ostatnich lat. Wszystko za sprawą korzystnych zmian w przepisach, które zdecydowanie ułatwiły skorzystanie z procedury. Obecnie osoby zainteresowane nie muszą decydować się na upadłość konsumencką poza granicami naszego kraju. Z pomocą profesjonalnej kancelarii, upadłość konsumencka w Polsce jest możliwa.
Co ważne, upadłości konsumenckiej mogą poddać się zarówno osoby prowadzące działalność gospodarcza – mali i średni przedsiębiorcy, a także osoby fizyczne i członkowie zarządów spółek prawa handlowego. Coraz częściej procesu upadłościowe kończą się sukcesem dłużnika, a tym samym prowadzącej sprawę kancelarii. Jedną z kancelarii specjalizujących się w tego typu sprawach jest upadłość konsumencka Warszawa.

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B