Podsumowanie weekendu: nietrzeźwi rowerzyści i kierowca osobówki po alkoholu

2020-05-11 12:40:00 (ost. akt: 2020-05-11 13:38:45)
W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących. W dwóch przypadkach to rowerzyści. Za jazdę ,,na podwójnym gazie" prawo jazdy stracił też kierowca Daci, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.
8 maja 2020 r. około godz. 8 w Bogacku (gmina Giżycko) podczas kontroli drogowej policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym Dacia. Badanie wykazało 0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 36- latkowi grozi zakaz prowadzenia pojazdów do lat 3 oraz grzywna do 5 tyś zł. Za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Tego samego dnia kilka minut po godz. 10 na jednej z ulic Giżycka funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego rowerzystę. Problem z utrzymaniem równowagi wskazywał, że mógł być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

10 maja w późnych godzinach wieczornych w m. Gajewo (gm. Giżycko), kierujący rowerem 57-latek zjechał z drogi prowadzącej z posesji na drogę krajową doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym. Rowerzysta z obrażeniami został przetransportowany do giżyckiego szpitala. Badanie trzeźwości wykazało, że 57-latek był pod działaniem alkoholu.

Policjanci apelują!
Wsiadając za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu miejmy pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie powodować może opóźnienie reakcji na różnego rodzaju sytuacje w ruchu drogowym. Kierowcy pod pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki udaremnieniu dalszej jazdy osobie, która kieruje pojazdem/rowerem w stanie nietrzeźwości, można zapobiec tragedii, zmniejszyć ilość ofiar drogowych, a także uratować ludzkie życie.
KPP GiżyckoCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (11 maja) wydaniu m.in.

Inwestor nie wyląduje w Gryźlinach Nie będzie inwestycji na lądowisku w podolsztyńskich Gryźlinach. Miała tu powstać fabryka elementów budowlanych z litego drewna. Jednak austriacki inwestor wycofał się i rozmowy zostały przerwane. Poszło o cenę działki i rosnący opór społeczny.

Witaj szkoło, żegnaj szkoło
W połowie maja mamy poznać decyzję w sprawie dalszej organizacji pracy szkół. Na razie zajęcia są wstrzymane do 24 maja. Ale można już przewidzieć, co zmieni się w ich pracy. Wielu uczniów i nauczycieli chce wrócić. Tylko czy to ma sens?

Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci 9-latka
Właściciel lunaparku, w którym miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem 9-letniego chłopca, stanie przed sądem. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5