Piotruś Pan i Carmen w Giżycku

2018-01-19 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-19 12:49:19)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

30 stycznia zasiadając w wygodnym fotelu kina Nowa Fala w Giżycku, będziemy mogli się poczuć niemal jak na widowni The Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy National Theatre w Londynie. Zobaczymy "Piotrusia Pana" i "Carmen".
Zobaczymy "Piotrusia Pana", dzięki któremu w każdym dorosłym obudzi się dziecko (godz. 14) oraz "Carmen" - operowy przebój pełen miłosnych intryg rozgrywanych w hiszpańskich rytmach habanery i sequlli (godz.18).

"Piotruś Pan" to przedstawienie retransmitowane z National Theatre w Londynie (w języku angielskim z lektorem w języku polskim). Spektakl trwa około 3 godzin (w tym 1 przerwa). Bilet normalny kosztuje 30 zł, ulgowy 25 zł.

"Piotrusia Pana" to feeria magii, muzyki i wyobraźni dla małych i dużych. Każde dziecko będzie zachwycone, w każdym dorosłym obudzi się dziecko. Spektakl powstał na podstawie sztuki powieściopisarza i dramaturga Sir Jamesa Matthew Barrie’go. Ten szkocki baronet w 1904 roku wystawił sztukę „Peter Pan” („Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć”), a w 1911 r. na jej kanwie napisał powieść pod tytułem „Peter Pan and Wendy”, w Polsce znana jako „Przygody Piotrusia Pana”. Spektakl wyreżyserowała go Sally Cookson.

Opera „Carmen” będzie retransmitowana z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku (w języku oryginału - francuskim - z napisami w języku polskim). Przedstawienie trwa około 3 godzin i 40 minut, w tym jedna przerwa (bilet normalny - 35 zł, ulgowy - 30 zł).

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen. Met już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” jeden wielki operowy przebój. W postaci kochanków wcielają się Elīna Garanča i Roberto Alagna.

(mat. organizatora)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5