Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum w Wilkasach

2015-04-16 10:02:20 (ost. akt: 2015-04-16 10:05:39)
Drużyna z Gimnazjum w Wilkasach

Drużyna z Gimnazjum w Wilkasach

Autor zdjęcia: Gimnazjum w Wilkasach

Drużyna Angry Deers na początku marca tego roku powtórzyła sukces kolegów sprzed roku i na X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności „Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni” we Wrocławiu zajęła I miejsce. Zdobywając tytuł Mistrza Polski w Wyzwaniu Naukowym oraz otrzymała Nagrodę Specjalną – „Renesans”, co uprawnia do reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności, która corocznie odbywa się w Stanach Zjednoczonych.
Rywalizowało 125 grup z różnych krajów – Polski, Ukrainy, Niemiec, Singapuru, Chin, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Izraela.

Nasze gimnazjum reprezentowały dwie drużyny: Mistrzowie Polski 2015 - Angry Deers ( Martyna Harasimowicz, Gabriela Filipczyk, Weronika Modzelewska, Dominika Reduch, Piotr Juszkiewicz, Kuba Karpacz, Michał Szymański oraz trenerzy – Anna Pażyszek i Tomasz Marciniak) i Involed (Wojciech Lula, Damian Uminowicz, Karolina Adamowicz, Julia Fabisiak, Laura Kieżun, Klaudia Kmit, Patrycja Maksymiak oraz trenerki – Zofia Nikitiuk i Urszula Tyryłło).


Nasze sukcesy to również laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych:

Anna Ciepła kl.IIa – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
- finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologii
Anna Jurgielewicz kl.IIIb – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
Aleksandra Stomska kl.IIb – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
Dominika Reduch kl.IIIb – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
Weronika Modzolewska kl.IIIb – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Martyna Harasimowicz kl.IIb- finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Imię szkoły rozsławiają również sportowcy:
Rafał Ciborowski – I miejsce na dystansie 50m st. Grzbietowym chłopców w finale Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

Wojciech Piotrowski – III miejsce na dystansie 50m st. Klasycznym chłopców w finale Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

Joanna Biernacka – V miejsce na dystansie 50m st. Klasycznym dziewcząt w finale Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

Ignacy Niklas – III miejsce w finale Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w szachach

Michał Niklas – IV miejsce w finale Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w szachach

III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Siatkówki Chłopców „Moje Boisko Orlik 2012” (Kacper Duszyński, Kacper Michalak, Przemysław Zajęcki, Dawid Tarasewicz, Piotr Juszkiewicz, Karol Ciechanowicz, Wojciech Piotrowski, Mateusz Pławski, Arkadiusz Zduńczyk)

Gimnazjum w Wilkasach

Fot. Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze


Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5