Gala wolontariatu

2015-02-25 08:25:32(ost. akt: 2015-02-25 08:28:38)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

Na tej wspaniałej gali nie zabrakło dostojnych gości: burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza, starosty Mirosława Drzażdżewskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Błoszko.
20.02.2015 r. wolontariusze Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu działań wolontariatu. Podziękowania, kwiaty, dyplomy
i nagrody wręczono wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc drugiemu człowiekowi. Zbiórki żywności, które odbyły się w październiku i grudniu to tylko część działań jakich podejmują się młodzi ludzie.
Ważnym punktem programu był spektakl w wykonaniu młodzieży, dotyczący różnych aspektów miłości, które ukazano w dość humorystyczny sposób. Bo to przecież bezinteresowną miłością kierują się w swojej działalności wolontariusze. Nie zabrakło też popisów wokalnych i recytatorskich. I tu uwaga, wasza koleżanka, uczennica kl. Ia Julia Fabisiak przygotowała nam niespodziankę. Wystąpiła na scenie i zaprezentowała dwa napisane przez siebie wiersze. Odkryliśmy kolejny talent, brawa dla Julki!
Na tej wspaniałej gali nie zabrakło dostojnych gości: burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza, starosty Mirosława Drzażdżewskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Błoszko. Byli także dyrektorzy szkół i nauczyciele-koordynatorzy szkolnych kół wolontariatu.
Nasze szkolne koło wolontariatu „Pomocna dłoń” działa pierwszy rok, ale chętnych do pracy nie brakuje. Chcemy podejmować nowe wyzwania, działać i dawać innym to co mamy najcenniejsze: nasz czas.

Opiekun koła
Anna Pażyszek


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mazurka #1674679 | 89.229.*.* 25 lut 2015 09:38

    Świetni młodzi ludzie, wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, zamiast siedzieć przed komputerem , czy pić gdzieś w zaułkach piwo , pomagają drugiemu człowiekowi brawo! jesteście wspaniali!

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5