Podróż dookoła świata uczniów SOSW

2015-02-17 14:10:30(ost. akt: 2015-02-17 14:13:35)

Autor zdjęcia: Monika Pouch

Uczniowie SOSW i zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli odbyli karnawałową podróż dookoła świata. Stało się to w ramach II Integracyjnego Balu Karnawałowego zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Brzechwy we współpracy ze Stowarzyszeniem "SZANSA" działającym w placówce.
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe dla najmłodszych. Bal karnawałowy dla naszych uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było tym razem.

13 lutego 2015 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku zorganizował II Integracyjny Bal Karnawałowy „Podróż dookoła świata”, który dzięki gościnności Pan Dyrektor Haliny Rommel odbył się w Sali Sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście z Urzędu Miasta, Powiatu i Gminy Giżycko, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli oraz najmłodsi z Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym, przedszkolaki z Przedszkola „Bajka” i „Krasnal” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 i Nr 7. W balu wzięli udział młodsi uczniowie i przedszkolaki z naszego ośrodka - ponad 200 osób.

Uroczyście rozpoczęła bal Pani Dyrektor Katarzyna Rzeczycka i Starosta Pan Wacław Strażewicz. Wystrój Sali zaprojektowany i przygotowany przez wychowawców i wychowanków Internatu SOSW, wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Uczniowie przebrali się za dzieci z różnych stron świata i zaskoczyli nas pomysłowością i elegancją swoich strojów- albowiem każdy z nich był niesamowity.

Po przedstawieniu harmonogramu balu i zaprezentowaniu piosenki karnawałowej przez uczniów z klas I-III z naszego ośrodka, w podróż dookoła świata zabrała nas Pipi Lansztrung wraz z Piratką. Po wejściu na pokład pirackiego statku popłynęli wraz z dziećmi w podróż przez poszczególne kraje i państwa, w których to czekali na nich różne ciekawe konkursy i zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami w zabawach prowadzonych przez nauczycieli z naszej plcówki.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Podczas odpoczynku dzieci mogli skorzystać z kawiarenki, którą jak zawsze zaopatrzyli w pyszne wypieki nasi niezawodni rodzice.

Podczas balu nastąpiło uroczyste wręczanie nagród i wystawa prac pokonkursowych „Zielona Recepta”. Panie doktor przekazały uczestnikom nagrody i „Zielone recepty” na dobry humor i eliksir szczęścia, przy okazji badając dziecięce samopoczucie. Nagrody zasponsorował nasz wieloletni przyjaciel ośrodka Pan Jerzy Mikuła właściciel firmy „Gastronom Mikuła” z Kruklanek.

Niespodzianką dla dzieci była duża maskotka Króliczka z Wyspy Wielkanocnej, z którą można było sobie zrobić zdjęcie grupowe, klasowe lub indywidualne, oraz wspólnie bawić się przy muzyce. Maskotkę gościliśmy z Centrum Aktywnego Wypoczynku- „Gwarek” za co bardzo dziękujemy! Dużą atrakcją okazało się malowanie twarzy przez wykfalifikowaną kosmetyczkę Panią Annę Sudyk ze Studia Urody Anna Maria w Giżycku.

Kiedy czas zabawy dobiegł już końca wszystkie grupy biorące udział w balu zostały nagrodzone upominkami pozyskanymi od sponsorów.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, którzy mieli też możliwość integracji z innymi dziećmi a to było głównym celem tego balu.

Zorganizowanie tak dużej imprezy integracyjnej było możliwe dzięki dobroci wielu ludzi. Dziękujemy przede wszystkim społeczności szkolnej – nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, za ich wielkie zaangażowanie.

Ogromne podziękowania należą się Pani Halinie Rommel za udostępnienie sali sportowej, Pani Ewie Ostrowskiej- za wsparcie finansowe, Hurtowni Opakowań „Roan”, Studiu Urody Anna Maria, Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze, Małgorzacie Szydłowskiej, MBN Sobolewski & Pstrak, Ubojni Drobiu Górni i Synowie, Gastronom Mikuła z Kruklanek oraz wolontariuszom z SOSW w Giżycku.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Zapraszamy!

Edyta Augustyniak

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

[gallery=4]

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna[/gallery]

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SOSWmonika

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5