Niezwykła podróż po świecie wyobraźni…

2014-12-04 16:42:58(ost. akt: 2014-12-04 18:49:29)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

Już drugi rok z kolei, uczniowie Publicznego Gimnazjum im.Szarych Szeregów w Wilkasach, uczestniczą w programie Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. Jest to największy na świecie program dla dzieci i młodzieży zorientowany na kreatywne rozwiązywanie problemów.
Działa w 30 krajach na sześciu kontynentach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą, dla tych którzy chcą rozwijać różne zdolności przydatne na całe życie.

Program tworzą 7 osobowe zespoły młodzieży wraz z trenerami. W tym roku szkolnym, w gimnazjum powstały dwie drużyny:
I. ANGRY DEERS - to uczniowie klas 2 i 3: Martyna Harasimowicz, Weronika Modzolewska, Dominika Reduch, Gabriela Filipczyk, Kuba Karpacz, Michał Szymański oraz trenerzy: Anna Pażyszek i Tomasz Marciniak.
II. Drugą drużynę tworzą uczniowie klas 1: Dawid Fejfer, Klaudia Kmit, Karolina Adamowicz, Laura Kieżun, Julia Fabisiak, Wojtek Lula, Mateusz Kostyła wraz z trenerkami: Zofią Nikitiuk i Urszulą Tyryłło.
Drużyny w ciągu roku szkolnego rozwijają swoją kreatywność, tworzą innowacje, ćwiczą umiejętność pracy zespołowej podczas rozwiązywania różnorodnych wyzwań, skutecznej komunikacji, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami.

Trenerzy, na zajęciach pozalekcyjnych, zachęcają uczniów do podejmowania procesu tworzenia, w oparciu o własne mocne strony, przełamywania barier oraz odkrywania zdolności i talentów, z których zwykle nie dawali sobie sprawy.

Trenerzy DI:
Anna Pażyszek,
Tomasz Marciniak,
Zofia Nikitiuk,
Urszula Tyryłło

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5