Turystycznie jesienią

2014-11-25 14:25:04(ost. akt: 2014-11-25 14:28:28)
Na szlaku...

Na szlaku...

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Liście już opadły, dzień krótki a i temperatury nie takie jak latem, ale czy to może przeszkadzać, gdy chce sie chodzić turystycznie w doborowej i wesołej kompani?
Na rajd chyba zawsze jest pora. Turystycznie zaprawiona grupa SKKT Oddziału Wielkich Jezior Mazurskich PTTK "Bractwo Chodzikowe" z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku "zaliczyła następne wydeptane kilometry", tym razem nad Zalewem Wiślanym. Trasa z Kadyn do Fromborka przez Tolkmicko nie tylko okazała się przepiękna o tej porze roku, ale i wymagająca dla nóg i butów gdyż większa część szlaku wiodła nie używanym juz torowiskiem trasy kolejowej z Elbląga do Braniewa. Oczywiście nie zabrakło odwiedzania miejsc związanych z naszym wielkim astronomem Mikołajem Kopernikiem, było też wiele ciekawych informacji dotyczących historii i geografii tej perełki turystycznej jakimi jest Wysoczyzna Elbląska.
Pewno niedługo spadnie śnieg i zmieni przyrodniczą scenerię ale dla turystów to tylko pretekst do nowych pomysłów na "wychodzenie" kilometrów, nowe przygody i krajoznawczą wiedzę.

Z turystycznym pozdrowieniem A Kowalski.Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5