Tadeusz Sznuk Honorowym Obywatelem Giżycka

2014-11-14 10:32:35(ost. akt: 2014-11-14 10:45:48)
Tadeusz Sznuk (w środku) z władzami Giżycka

Tadeusz Sznuk (w środku) z władzami Giżycka

Autor zdjęcia: Archiwum GGOstatnia sesja Rady Miejskiej w Giżycku, VI kadencji samorządu, odbyła się 13 listopada. W jej trakcie tytuł Honorowego Obywatela Miasta otrzymał Tadeusz Sznuk, popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny.


Tadeusz Sznuk jest szóstą osobą w historii Giżycka, która taki tytuł otrzymała. Przyznali go radni miejscy na wniosek Aeroklubu Krainy Jezior. W ten sposób uznano jego zasługi dla promocji Mazur i Giżycka oraz wielkie wsparcie jakie udziela organizatorom pokazów akrobacji lotniczych Mazury AirShow, największej tego typu imprezie cywilnej w Polsce. Popularny dziennikarz był wielokrotnie odznaczany nagrodami zawodowymi (m.in. Złoty Mikrofon, Mistrz Mowy Polskiej, Diamentowy Mikrofon, Telekamera za osobowość telewizyjną, Superwiktor) a także odznaczeniami państwowymi.


— Dziękuję za okazane mi zaufanie — mówił na sesji Tadeusz Sznuk. — Ale muszę powiedzieć, że ekonomistom to by się nie podobało - został mi udzielony ogromny kredyt zaufania i to bez żadnych gwarancji. A kredytów bez gwarancji raczej się nie udziela, więc coś musiało tu zadziałać niezwykłego. Może serce, może sympatia, może te kontakty. To prawda, że wielką zasługę ma w tym pani burmistrz i literatura, której nie tylko raz ale systematycznie przy spotkaniach mi dostarczała. Z częścią tych książek wędrowałem po Giżycku i okolicy, z części dowiadywałem się o losach dawnych i obecnych mieszkańców tego miasta. Tak że dziękuję pani burmistrz bowiem w ten sposób, po uchwale Rady Miejskiej, mamy nie tylko honorowego, ale choć trochę świadomego obywatela.Uroczysta sesja Rady Miejskiej była ostatnim spotkaniem w tym składzie. Rajcowie odbyli w tej kadencji 48. sesji, w tym 4. uroczyste. Nadali 13. medali Za Szczególne Zasługi dla Miasta oraz 3. tytuły Honorowego Obywatela Miasta.

Sesje łącznie trwały 212 godzin i 50 minut, w trakcie których wypito 392 termosy kawy i 224 herbaty. Rajcowie podjęli 416 uchwał (8. z nich unieważnił wojewoda).

S.K.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. MIESZKANIEC miasta #1548140 | unknown, 89.174.*.* 17 lis 2014 07:52

  Mam wrażenie ,że wciskanie komuś coś na siłę to tak jagbyśmy mieli czegoś za dużo i chcemy się tego pozbyć.Rozumiem za zasługi na rzecz miasta, ale ten sympatyczny Pan wykonywał w maszym mieście pracę za którą może miał "niezłe pieniądze" .Chwała jemu za świadomą ocenę tego co włodarze naszego mista zrobili . Może bardziej powściągliwie swoje zapędy w rozdawnictwie i marnotrawieniu czego kolwiek wychamować . BYŁY RADNY DWÓCH KADENCJI /dalej nie zadowolony z tego co się wyprawia będąc przy władzy/.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. antytalent #1547062 | 77.234.*.* 14 lis 2014 19:21

  Najlepsze są skarpetki byłego wiceprzewodniczącego pana Kundy. Czas zmienić stylistę, a nie pchać się do Rady!! :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. uhu #1546845 | 89.229.*.* 14 lis 2014 17:41

  Proszę jeszcze podać ile tabletek stoperanu zjedli radni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5