Kto zabił...? - Detektywi w ZSKŚiA

2014-10-24 10:45:13(ost. akt: 2014-10-24 10:49:04)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

To pytanie zadano uczniom Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu.
17 października 2014 na zaproszenie Pani Anny Daraż nauczycielki języka angielskiego w murach ZSKŚiA zagościł The Bear Educational Theatre. Teatr ten od wielu lat specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne oraz inne innowacyjne techniki nauczania. The Bear Educational Theatre został nagrodzony Europejskim Znakiem Innowacyjności (EU Label) w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

Spektakl ‘The Detectives’ należy do najpopularniejszych. Był już odgrywany setki razy w wielu europejskich krajach, m.in.: Czechach, Austrii, Francji, Słowacji. Interaktywna intryga kryminalna, w której widzowie stają się jednocześnie detektywami i muszą wyjaśnić kryminalną zagadkę, dostarczyła uczniom pozytywnych doświadczeń związanych z nauką języka angielskiego.

Uczniowie oprócz obejrzenia spektaklu mogli wcielić się w rolę odgrywanej postaci, a także uczestniczyć w dyskusji dotyczącej rozwiązania zagadki kryminalnej. Po przedstawieniu zaś widzowie mieli możliwość porozmawiania z aktorami oraz zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

Było to nowatorskie przedsięwzięcie, w którym spotkanie ze sztuką posłużyło za narzędzie edukacji, instrument dydaktyczno-wychowawczy.
Mamy nadzieję, że tego typu doświadczenia będą stałym elementem naszej edukacji, ponieważ żywego języka nigdy dość.
Anna Daraż
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5