Mazurskie klimaty w II LO

2014-10-15 18:44:59(ost. akt: 2014-10-15 18:53:39)

Autor zdjęcia: Alicja Złotorzyńska

W tym roku powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w II LO w Giżycku w mazurskich kilmatach. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy II d pod opieką nauczyciela języka polskiego p. B. Tarasiewicz. Święto wszystkich związanych z edukacją Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w mazurskim klimacie odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku
W rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w całej Polsce tradycyjnie swoje święto obchodzi oświata. To dzień szczególnie uroczysty, okazja do refleksji na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela.

W tym roku powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej miały miejsce w II LO w Giżycku. Przybyli na nie przedstawiciele władz powiatowych starosta M.D. Drzażdżewski, wicestarosta W.Strażewicz, przewodniczące związków zawodowych, dyrektorzy oraz nagrodzeni pracownicy szkół ponadgimnazjalnych, a także nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy administracji i obsługi II LO.

Uroczystość prowadzili uczniowie klasy II d pod opieką nauczyciela języka polskiego p. B. Tarasiewicz. W pięknych słowach przypomnieli, że nauczyciel to przewodnik, mistrz w swojej profesji powołany do przekazywania wiedzy uczniom, do pełnienia misji, krzewienia wartości moralnych, narodowych.

Padły serdeczne podziękowania lokalnym władzom za wspieranie szkoły w różnych działaniach, przyznawania nagród i stypendiów. Uczniowie podziękowali dyrekcji za stworzenie komfortowych warunków nauki, możliwości rozwijania talentów, za wszystkie sukcesy w konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych. Szczególną wdzięczność skierowali w stronę tych pedagogów, którzy poświęcają swój czas i umiejętności by efektywnie przeprowadzić swoich wychowanków przez nowa reformę oświatową.

Lista osób, pracowników szkoły, którym złożono podziękowania była długa.

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wyróżnienia i nagrodzenia pracowników oświaty. Nagrodę Starosty Powiatu Giżyckiego 2014 otrzymali: p. Jolanta Cieślewicz (I LO),p. Marzena Dyndul, p. Pani Halina Rommel (ZSZ), p. Monika Pouch, p. Katarzyna Rzeczycka (SOSW), p. Adam Ingielewicz (II LO), p. Andrzej Arian, p. Jarosław Kulhawik (ZSKŚiA), p. Jerzy Janowski (ZSEiI), p. Aleksandra Brysacz-Kintopp (PPP), p. Tadeusz Sieńkowski, p. Tadeusz Skorupski (CKUPiDN), p. Barbara Dziekańska (MBSW), p. Iwona Teresa Galanty, p. Mirosława Katarzyna Borowa (SP).

Nagrody dyrektora II LO otrzymali: p. Dorota Małek, p. Małgorzata Szpakowska, p. Barbara Milewska, p. Mariola Plaugo, p. Edyta Organek, p. Alicja Złotorzyńska, p. Barbara Tarasiewicz, p. Jolanta Zawadzka, p. Edward Maksym, p. Dorota Flisiak, p. Judyta Wojewnik, p. Halina Czerep, p. Halina Kutnik, p. Teresa Tech, p. Wojciech Kujawski. Za szczególne zaangażowanie w życie szkoły statuetki „Mistrz Serca” otrzymali rodzice uczniów II LO p. Beata Kurowicka i p. Jacek Łożyński

Rok szkolny 2014/2015 w II LO przebiega pod hasłem 25-lecia istnienia szkoły. O początkach liceum przypomniał jego założyciel, pierwszy dyrektor dr Marian Lemecha. II LO na trwałe wpisało się w poczet giżyckich szkół średnich cieszących się dobrą opinią, sympatią i zaufaniem wśród lokalnej społeczności.

Uroczystość uświetniło swoim występem Stowarzyszenie Mazurska Kosaczewina pielęgnująca tradycje Mazurów. Ubrani w piękne mazurskie stroje, posługując się zapomnianą mazurską gwarą przedstawili miejscowe obrzędy, prace w polu. Za pieśni i tańce otrzymali gorące barwa od publiczności. Sztuka „Plon, czyli Dożynki na Mazurach” Karola Małłka kontynuuje pracę patrona szkoły Gustawa Gizewiusza obrońcy języka polskiego Mazurów w czasach germanizacji.

Uroczystość zakończyła się ślubowaniem klas pierwszych.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: DrugieLOGizycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5