Dziesięć lat czesko-polskiej współpracy

2014-09-28 22:36:51(ost. akt: 2014-09-28 22:39:41)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

W Giżycku gościliśmy uczniów i nauczycieli czeskiej szkoły rybackiej. Uczniowie czeskiej szkoły to bez przesady najlepsi rybacy stawowi w Europie. Brakuje im jednak możliwości odbywania praktyk na jeziorach. Udało nam się zorganizować im taką praktykę dzięki pomocy Gospodarstwa Rybackiego w Szwaderkach, Gospodarstwa Rybackiego w Giżycku i Gospodarstwa Rybackiego PZW w Ogonkach, za co pracownikom wyżej wymienionych firm należą się wielkie podziękowania.
Jednocześnie świętowaliśmy wyjątkową okazję okrągłych 10 lat współpracy realizowanej z wyżej wymienioną szkołą przez nasz Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku co zostało uhonorowane przyjęciem naszych gości przez Starostę Giżyckiego Pana Wacława Strażewicza i Przewodniczącą Rady Powiatu Giżyckiego Panią Krystynę Kralkowską.

Było sympatyczne wspominanie i snucie ambitnych planów na przyszłość bo współpraca trwa. Obecnie obie szkoły realizują program „Rybacki staż zagraniczny uczniów Technikum Rolniczego” realizowany w ramach projektu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie zaowocowało również podpisaniem listu intencyjnego do wspólnej realizacji programu Erasmus+, mającym na celu przygotowanie młodzieży do działań w zakresie szeroko rozumianej akwakultury i przedsięwzięć na rzecz zrównoważonego rozwoju rybołówstwa i rybactwa. Jako trzeciego partnera zaprosiliśmy litewską szkołę Aukštadvario žemės ūkio Mokykla
Aukštadvaris, Trakų raj.

Andrzej Kowalski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5