Finał "Safe Zone"

2014-03-25 00:15:23(ost. akt: 2014-03-25 00:17:46)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Pierwszy dzień wiosny przywitał mieszkańców Giżycka piękną i słoneczną pogodą. Wiosenny i radosny nastrój od rana udzielał się uczniom ZSKŚiA w Giżycku. W szkole panował kolor niebieski.
Dlaczego właśnie w tym roku taki kolor? Niebieski symbolizuje wytrwałość, niezawodność, mądrość, lojalność, w niebieskim biurze pracownicy są bardziej wydajni, to ulubiony kolor zdecydowanej większości ludzi, kolor niebieski pobudza nasz organizm do produkcji noradrenaliny - hormonu, który uspokaja.

Chcąc zapobiec wagarom uczniów, Samorząd Uczniowski ZSKŚiA postanowił ten dzień zorganizować inaczej. Korzystając z pozytywnych doświadczeń ubiegłorocznych, również w tym roku odbył się finał szkolnej akcji. Tym razem był to finał szkolnej akcji profilaktycznej ,,Safe Zone”, której celem było kształtowanie wzorców zachowań i zasad współżycia między ludźmi, promowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz doskonalenie uczniów w zakresie profilaktyki uzależnień.

Akcja trwała przez cały marzec. W związku z tym w szkole były zorganizowane spotkania młodzieży z lekarzem p. Adamem Powichrowskim, z p. Prezes Ireną Lichacz ze Stowarzyszenia Amazonek w Giżycku, z terapeutami Wojewódzkiego Ośrodka Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnień w Giżycku , z pedagogiem p. Dorotą Hanną Buszko, z kosmetyczką p. Joanna Słowikowską, z policjantem. Młodzież uczestniczyła w licznych konkursach: na plakat dotyczący uzależnienia od alkoholu, na logo programu ,,Safe Zone” (umieszczone na Facebooku), znajomości praw i obowiązków ucznia, bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdrowego żywienia. Ponadto uczniowie opracowali Szkolny Kodeks Przeciw Agresji oraz Honorowy Kodeks Ucznia ZSKŚiA. Rozstrzygniecie tych wszystkich konkursów i podsumowanie całej akcji odbyło się 21.03.2014r.

Dzień rozpoczął się pokazem Aikido w wykonaniu Giżyckiego Klubu Aikido – HODOKAN, którego członkami są nasi uczniowie: Patryk Olejniczak i Magdalena Szymańska, pod kierunkiem sensei Jacka Szpakowskiego. Następnie wspaniałym widowiskiem, które wzbudziło ogromne emocje były rozgrywki tenisa stołowego: uczniowie kontra nauczyciele, których inicjatorem był p. Andrzej Arian. Oczywiście zwyciężyli nauczyciele. Brawo!!!

Ponadto nasi uczniowie: Adrian Nagórski oraz Krzysztof Szewczuk – medaliści mistrzostw Polski w Teakwondo Olimpijskim, przygotowali pokaz, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności. Uczniowie klasy 2 Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej oraz uczennica klasy 3 Technikum Agrobiznesu, pod kierunkiem p. Marzeny Trusewicz-Żakiewicz, przygotowali przedstawienie o tematyce profilaktycznej. Uczniowie Studium Policealnego im. H. Chrzanowskiej w Giżycku, zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego. Wiele emocji wzbudził zorganizowany przez p. Wiesława Sakowskiego turniej jazdy samochodem z talerzem Stewarta oraz zmiany koła. Grupa taneczna ,,Na wyższym levelu” (GCK) zaprezentowała swoje umiejętności taneczne.

Jednakże hitem były konkursy, w których uczestniczyli wychowawcy klas wraz z uczniami. Drużyny musiały przygotować strój ekologiczny mając do dyspozycji gazetę i taśmę klejącą. Było przeciąganie liny, skoki na skakance oraz zliczanie frekwencji klas o określonej porze. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 2 Technikum Architektury Krajobrazy. Bardzo cenne nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy ZSKŚiA w Giżycku, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Inicjatorkami całej akcji ,,Safe Zone” były nauczycielki: Marzena Trusewicz-Żakiewicz, Patrycja Młyniec oraz Agnieszka Biega. Przy ogromnym zaangażowaniu i wsparciu ww nauczycielek oraz p. Ewy Poczynek, młodzież uczestniczyła we wspaniałym widowisku. Okazało się, że ,,Dzień wagarowicza” można spędzić inaczej - w szkole i to z ogromną korzyścią dla siebie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za współpracę i zaangażowanie w propagowanie profilaktyki wśród młodzieży.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Marzena Trusewicz-Żakiewicz
Patrycja Młyniec
Agnieszka Biega

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5