Połowinki w Gimnazjum w Wilkasach

2014-01-31 11:04:41(ost. akt: 2014-01-31 11:33:17)
Gimnazjaliści podczas połowinkowej zabawy

Gimnazjaliści podczas połowinkowej zabawy

Autor zdjęcia: Fot. Arch. prywatne

Styczeń to miesiąc, w którym maturzyści świętują 100 dni do matury. Ale jest to też miesiąc, gdzie gimnazjaliści z wielkim zdumieniem i zaskoczeniem zauważają, że właśnie mija półmetek ich nauki.
Tuż przed feriami zimowymi w Publicznym Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach, klasy II postanowiły uświetnić imprezą połowinkową swój pobyt w murach tej szkoły. I chyba zaskoczyli wszystkich, ponieważ ich połowinki odbyły się w budynku gimnazjum.


Do tego celu zaadoptowali jedną z klas na salę taneczną, którą przystroili serpentynami, balonami, choinkowymi lampkami. Na stołówce – jak to na stołówce, szkolnej restauracji, jak ją uczniowie nazwali – królowało jedzonko. Stoły udekorowane bordowymi obrusami i małymi świeczuszkami zapraszały, aby usiąść, odpocząć i coś przekąsić. Czy wiecie, że były nawet zasady zachowania na zabawie połowinkowej, odczytane przy ogólnych salwach śmiechu przez wychowawcę klasy IIb?


Oto kilka z nich:
1.Kto pojawi się na połowinkach w złym nastroju będzie rozweselany. Jednak, jeśli wszystkie próby zawiodą, delikwent zostanie usunięty z sali.
2.Radzi się wszystkim kolegom przynajmniej raz zatańczyć z koleżanką. Kosztuje to tylko kilka minut, a unika się w ten sposób kłopotów.
3.Dla osób, które nie znajdują żadnego powodu do śmiechu wisi lustro w łazience.


Swoją imprezę połowinkową młodzież przygotowała z pomocą rodziców. Ale myli się ten, kto przypuszcza, że nie posprzątali po sobie. Wręcz przeciwnie! A jak się bawili! Były tańce, gry, zabawy i konkursy. W jednym z nich wybrano króla i królową balu.


W imieniu wychowawców klas II chcę bardzo podziękować osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy. W szczególności rodzicom – za ich trud, zaangażowanie, olbrzymie serce i opiekę na połowinkach. Młodzieży – za cudowną atmosferę i piękną zabawę. Dyrektorowi naszego gimnazjum - za możliwość zorganizowania tej imprezy na terenie szkoły.
Wszystkim – DZIĘKUJEMY!
Wychowawcy klas II
Anna Pażyszek
Tomasz Marciniak
Agnieszka Zima


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gimby sie bawio :) #1312601 | 89.174.*.* 1 lut 2014 07:23

    gimby sie bawio :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. jarek #1311833 | 89.229.*.* 31 sty 2014 13:05

    a kiedy połowinki w podstawówkach , oj j...e się już w główkach-"duch czasu"

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5