Mazury Challenge 2014 - wyzwanie zima

2014-01-17 10:40:17(ost. akt: 2014-01-17 10:47:40)
Nocleg będzie w jednoosobowym namiocie

Nocleg będzie w jednoosobowym namiocie

Autor zdjęcia: Archiwum GGPonad 20 osób spędzi najbliższy weekend pod namiotami nad jeziorem Kisajno. Będą poznawać zasady radzenia sobie w trudnych warunkach mazurskiej zimy.


Wśród uczestników zarówno panie jak i panowie. Uczestnicy pochodzą z różnych regionów Polski - z południa, zachodu i północy.

— Zależy nam na przekazaniu podstawowej wiedzy o sposobach pierwszej pomocy poza szlakiem, w miejscach gdzie na karetkę nie można liczyć — opowiada Łukasz Tulej, organizator zimowej imprezy. — Będziemy uczyć się m.in. obsługi aut 4x4 w trudnych warunkach, przekazywać umiejętność przetrwania w niskich temperaturach, radzić sobie z hipotermią, odmrożeniami, transportować poszkodowanych. Jest to przygotowanie ludzi do wypraw na Syberię w porze zimowej.

Mazury Challenge - wyzwanie zima - tak nazywa się impreza - potrwa do niedzieli.

S.K.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. armia #1300349 | 89.229.*.* 18 sty 2014 23:49

    Dobry pomysł niech młodzież trochę pozna życie mniej wygodne w terenie oraz się nauczy przetrwania . A nie cały czas przed telewizorem , komputerem i wszędzie samochodem . Powodzenia !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. punisher #1299255 | 88.156.*.* 17 sty 2014 21:32

    Jest to przygotowanie ludzi do wypraw na Syberię w porze zimowej.
... hehehehe, dobre, dobre - i to wszystko na Mazurach w 3 dni hehehehe, takie przedsięwzięcia to się w górach organizuje, bytowanie powinno trwać co najmniej tydzień a nie w warunkach light winter, ale pobawić się można tylko po co pisać takie głupoty że w jakiś sposób przygotuje to ludzi do przetrwania w warunkach syberyjskiej zimy ??? Poza tym wykorzystanie "norki" ok, lekka i utrzymuje ciepło, podczas wypoczynku wszystko schnie na człowieku, powodzenia i mroźnych dni podczas zabawy.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5