Energia ze źródeł ma przyszłość

2013-10-24 14:14:48(ost. akt: 2013-10-24 14:20:23)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

35 uczniów Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska Agrobiznesu przebywało na stażu zawodowy w niemieckim Ośrodku Szkoleniowym dla Techniki Rolniczej DEULA w Nienburgu.
W trakcie stażu uczniowie zapoznali się z budową i działaniem biogazowni, poznali technologię produkcji oleju rzepakowego na cele energetyczne, mieli okazję wejść do wnętrza siłowni wiatrowej.

Poznali również różne systemy ogrzewania wykorzystujące odnawialne źródła energii tj. ogrzewanie geotermalne z pompą ciepła, ogrzewanie zrębkami drewna, peletem. Widzieli praktyczne zastosowanie ogniw fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych. Podczas zajęć wykładowych dużo mówiło się o uwarunkowaniach prawnych funkcjonujących w Niemczech dotyczących gromadzenia energii w sieci i aspektów ekonomicznych gwarantowanych dla producentów „zielonej” energii.

W ramach programu kulturalnego uczniowie zwiedzali Hamburg, miasteczko Autostadt w Wolfsburgu i muzeum klimatu w Bremerhaven.

Staż realizowany był w ramach projektu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” realizowanego przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu „Uczenie się przez całe życie”.

Robert Płatosz

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczestnik #1228517 | 83.20.*.* 25 paź 2013 21:53

    wyjazd był świetny, można powtórzyć jeszcze raz :)

    odpowiedz na ten komentarz

  2. A #1227804 | 5.147.*.* 25 paź 2013 09:54

    Energia z zrodel odnawialnych nie interesuje mniejscowych moherow tylko biskup Wesolowski i koledzi biskupa.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5