„Recycle Think Forward” – młodzież ZSKŚiA w Turcji

2013-10-01 15:15:43(ost. akt: 2013-10-01 15:19:10)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Pięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku uczestniczyła w wymianie młodzieży w miejscowości Bursa w Turcji.
W wymianie uczestniczyli także młodzi ludzie z Rumunii, Hiszpanii, Słowacji i oczywiście Turcji. Tematem wymiany, zorganizowanej w ramach programu „Młodzież w działaniu”, był recykling.

Wspólne dyskusje na temat tego zagadnienia i działania podjęte w celu ochrony środowiska takie jak zbiórka śmieci, plastikowych nakrętek, wykonywanie budek dla ptaków, sprzyjały zwiększeniu świadomości i wiedzy o tych ważnych współcześnie problemach.

Z kolei wspólnie spędzane wieczory, podczas których uczestnicy wymiany prezentowali informacje o swoim kraju, pozwoliły poznać kulturę, tradycję i najważniejsze momenty historii Turcji, Słowacji, Rumunii i Hiszpanii. Bliższe poznanie Turcji, jej atmosfery

i „urody” było możliwe dzięki wycieczkom po Bursie, do Trilye i Iznika.
Udział w projekcie „Recycle Think Forward” był niezapomniana przygodą, która dostarczyła wiele wrażeń, doświadczeń i nowych znajomości, wszak podróże kształcą.

Anna Czernel, opiekun grupy polskiej

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5