XXVII finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - sukcesy młodzieży ZSKŚiA

2013-06-20 10:06:56(ost. akt: 2013-06-20 10:11:07)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

W kampusie Szkoły głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się XXVII finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym etapie wzięli udział najlepsi uczniowie w swoich okręgach z całej Polski w dziewięciu blokach tematycznych:
- produkcja roślinna,
- produkcja zwierzęca,
- mechanizacja rolnictwa,
- ogrodnictwo (warzywnictwo, sadownictwo, kwiaciarstwo),
- ochrona i inżynieria środowiska,
- żywienie człowieka i gospodarstwo domowe,
- agrobiznes,
- leśnictwo,
- architektura krajobrazu.

Naszą szkołę – Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu, reprezentowali Aneta Ladachowska z klasy IV TAK (zdobywczyni drugiego miejsca w eliminacjach okręgowych) Kamila Januszczyk z klasy IV TAK (zdobywczyni trzeciego miejsca w eliminacjach okręgowych). Obie dziewczyny startowały w bloku architektura krajobrazu oraz Piotr Libudzki z klasy III TIŚ (zdobywca trzeciego miejsca w eliminacjach okręgowych). Piotrek reprezentował blok ochrony i inżynierii środowiska.

Mimo ogromnej konkurencji i bardzo wysokiego poziomu wszystkich uczestników nasi uczniowie zdobyli tytuły laureata – Kamila Januszczyk oraz finalisty – Aneta Ladachowska i Piotrek Libudzki w swoich blokach tematycznych.

Jest to ogromny sukces, gdyż zarówno laureaci jak i finaliści przyjmowani są na uczelnie z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego zgodnie z zakresem bloków tematycznych , w których startowali, oraz z czego skorzystały już dziewczyny Zgodnie z rozporządzeniem MEN z 30 kwietnia 2007 r. & 112 ( Dz.U. nr. 83, poz. 562 z późniejszymi zmianami) -

Uczestnicy eliminacji centralnych Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego, związanych z obszarami kształcenia zawodowego.
Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Czaus

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5