„Euromaniacy” z „Elektryka”

2013-06-17 23:03:47(ost. akt: 2013-06-17 23:12:58)

Autor zdjęcia: Mirosław Plaugo

Drużyna Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Euromania”.
Drużyna Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im.KEN w składzie: Maciej Dąbek, Marcin Niezbecki, Bartłomiej Płoszyński, Mateusz Sipko oraz Maciej Szabłowski (klasa 2 technikum informatycznego) wywalczyła II miejsce na poziomie województwa warmińsko-mazurskiego w ogólnopolskim konkursie „Euromania”.

„Euromania” to konkurs wiedzy na temat funduszy europejskich organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Finał wojewódzki konkursu odbył się 14 czerwca w Elblągu. Celem konkursu było wyłonienie najlepszej drużyny w każdym z województw naszego kraju, która wykaże się najwyższym poziomem wiedzy na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich.

Formuła konkursu była bardzo ciekawa i przypominała w swojej formie popularny teleturniej „Jeden z Dziesięciu”. „Euromaniak” składał się z dwóch odsłon. Pierwsza z nich to internetowy quiz wiedzy on-line, którego wyniki stanowiły o zakwalifikowaniu się do drugiej części konkursu. Finał rywalizacji, rozegrany w Elblągu to turniej pytań podczas imprezy plenerowej ogólnopolskiej akcji promocyjnej „Fundusze Europejskie”.

To w nim drużyna „Elektryka” „otarła” się o najwyższe miejsce na podium, zajmując ostatecznie II miejsce. Jak przystało na dżentelmenów ustąpili miejsca na podium paniom – dziewczynom z Górowa Iławeckiego. Dobrzy uczniowie nie zapominają o szkole. Wygrali dla niej telewizor LCD oraz odtwarzacz DVD. Sami zostali nagrodzeni tabletami. Opiekunem grupy i wsparciem merytorycznym był Mirosław Plaugo. Elbląskiemu finałowi towarzyszyły ogromne emocje.

Można stwierdzić, że ZSEiI staję się szkołą ze specjalnością europejską. „Euromaniak” to kolejny sukces na przestrzeni ostatnich kilku lat w konkursach o tematyce europejskiej. W poprzednim – „Moja szkoła w Unii europejskiej”, za zajęcie III miejsce w Polsce nagrodą była wycieczka do instytucji Unii Europejskiej w Brukseli.

mp

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj


Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5