Policja zabezpieczyła 13 kilogramów narkotyków

2013-06-17 16:22:45(ost. akt: 2013-06-17 20:25:38)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Oleccy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Estonii. 48-latek oraz jego 36-letni „wspólnik” podejrzani są o kradzież paliwa i posiadanie znacznej ilości narkotyków. W aucie którym podróżowali mężczyźni, funkcjonariusze znaleźli 13 kilogramów środków odurzających, w tym 8 kilogramów haszyszu. Podejrzanym za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
16 czerwca około godziny 10. oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał informację od oficera dyżurnego z Giżycka o kradzieży paliwa.

Podejrzani mieli zatankować na jednej ze stacji paliwo i odjechać bez uiszczenia należności w kierunku Olecka. Z przekazanych informacji wynikało, że poruszali się osobowym volkswagenem na estońskich tablicach rejestracyjnych. Niespełna godzinę po zgłoszeniu w rejonie obwodnicy Olecka policjanci zatrzymali do kontroli pojazd na estońskich tablicach rejestracyjnych.

Na miejsce przyjechali również giżyccy policjanci wraz z pracownikiem stacji paliw. Poszkodowany od razu rozpoznał sprawców kradzieży paliwa. Okazali się nimi dwaj obywatele Estonii, 48-latek oraz jego 36-letni „wspólnik”.

Policjanci postanowili szczegółowo skontrolować vw. Ich dociekliwość doprowadziła do znalezienia kilkunastu małych paczek szczelnie zawiniętych folią.

Cześć z nich była ukryta w lodówce turystycznej znajdującej się za siedzeniami. Okazało się, że były to środki odurzające. Policjanci łącznie zabezpieczyli 13 kilogramów, w tym 8 kilogramów haszyszu.
Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Obywatele Estonii prosto z ulicy trafili do policyjnego aresztu. Dalsze czynności w tej sprawie będą toczyły się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: KWP OLSZTYN

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. janosik #1118432 | 86.25.*.* 19 cze 2013 11:48

    To jest portal giżycki i co kogo obchodzi jakieś narkotyki z olecka???? ja się pytam na jakiego grzyba piszecie takie bzdety o jakimś olecku bo nie przypominam sobie żeby to miało coś wspólnego z giżyckiem czy ewentualnie z ościennymi gminami. aż mi was szkoda chłopaki z gazety...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5