Lekcje w plenerze

2013-05-14 22:14:16(ost. akt: 2013-05-14 22:16:16)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Uczniowie II klasy technikum inżynierii środowiska i melioracji oraz technikum budowalnego pod opieką Małgorzaty Iwaszkiewicz, Anny Daraż i Haliny Czarneckiej brali udział w warsztatach ekologicznych na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego i w okolicach Rynu.
W ramach warsztatów młodzież odwiedziła Muzeum Przyrodnicze w Krutyni oraz uczestniczyła w pogadance na temat form ochrony przyrody, a także wraz z pracownikiem Mazurskiego Parku Krajobrazowego zwiedziła ścieżkę dydaktyczną „Nad Rzeką Krutynią”. Młodzież przeprowadziła także badanie czystości wody jeziora Ryńskiego na podstawie organizmów i roślin wskaźnikowych oraz na podstawie oceny właściwości fizycznych i podstawowej analizy chemicznej.

Uczniowie określali również czystość powietrza przy wykorzystaniu skali porostowej, rozpoznawali gatunki drzew oraz uczyli się określać skład granulometryczny gleby na podstawie zachowania się gleby w stanie suchym, wilgotnym, przy wałkowaniu i rozcieraniu. Po wyczerpujących zajęciach terenowych dzięki uprzejmości ośrodka „Zofiówka” w Rynie młodzież odpoczywała przy ognisku.

Pogoda dopisała, warsztaty były udane. Nic zatem dziwnego, że padły jednoznaczne deklaracje uczestnictwa w lekcjach plenerowych również w przyszłym roku.

Małgorzata Iwaszkiewicz

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5