„Architektura krajobrazu i inżynieria środowiska w natarciu”

2013-04-26 08:59:08(ost. akt: 2013-04-26 09:00:10)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Na terenie Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się 37 etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Olimpiada popularyzuje wśród młodzieży wiedzę fachową dotyczącą rozwoju rolnictwa, ogrodnictwa, ekonomiki i ochrony środowiska.

Olimpiada organizowana jest dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w 9 blokach tematycznych - architektura krajobrazu, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, agrobiznes, żywienie człowieka, inżynieria i ochrona środowiska oraz leśnictwo.

W tym roku do rywalizacji na szczeblu okręgowym zakwalifikowano 162 uczniów z 36 szkół. Młodzież w poszczególnych blokach tematycznych pisała test składający się z 60 pytań za który mogła otrzymać 60 pkt. i wykonywała 3 zadania praktyczne, za które mogła uzyskać także 60 pkt.

Reprezentacja naszej szkoły byłą dość liczna, w poszczególnych blokach udział wzięli:

Agrobiznes: Adrianna Ferenc klasa IV TA
Marek Uranowski klasa IV TA

Architektura krajobrazu: Agnieszka Strzelecka klasa IV TAK
Aneta Ladachowska klasa IV TAK
Kamila Januszczyk klasa IV TAK

Produkcja roślinna: Patryk Tomasz Bańkowski klasa IV TR
Dariusz Buźniak klasa IV TR

Produkcja zwierzęca: Krystian Kudraj klasa IV TR

Inżynieria i ochrona środowiska: Katarzyna Frąckiewicz klasa IV TIŚiM
Piotr Libudzki klasa III TIŚiM

Jak co roku laureaci eliminacji okręgowych otrzymali nagrody od sponsorów za pięć miejsc w poszczególnych blokach tematycznych.

Na zmagania centralne, które odbędą się w Warszawie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, wyłoniono 20 osobową reprezentację ze wszystkich bloków. Wśród nich reprezentanci naszej szkoły. Po raz kolejny uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu: Aneta Ladachowska która zajęła 2 miejsce oraz Kamila Januszczyk – miejsce 3, jak również uczeń klasy trzeciej Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji Piotr Libudzki, zakwalifikowali się do etapu centralnego. Zmierzą się oni z najlepszymi z całej Polski w walce o INDEKS na wymarzoną uczelnię.

Gratulujemy i trzymamy kciuki :)

Magdalena Czaus

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5