Wystarczy chwila nieuwagi...

2024-06-04 07:00:00(ost. akt: 2024-06-04 07:58:48)

Autor zdjęcia: KPP Giżycko

5 kolizji, 1 wypadek, 101 kontroli drogowych,10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 80 kierowców przebadanych na trzeźwość (dobra wiadomość jest taka, że wszyscy byli trzeźwi) - oto w skrócie policyjna statystyka ostatniego długiego weekendu.
Do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów doszło 2 czerwca tuż przed godziną 19 na trasie Piękna Góra – Wrony. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Kia jechał w kierunku Giżycka i na łuku drogi w prawo, jak relacjonował sam kierowca - na moment odwrócił się do pasażerów siedzących z tyłu, po spojrzeniu z powrotem na drogę zauważył, że zjechał na przeciwległy pas jezdni, po którym poruszał się kierujący BMW.

Kierowca BMW, chcąc uniknąć zderzenia, odbił w lewo, pomimo tego pojazdy zderzyły się prawymi narożnikami. W wyniku wypadku jedna z pasażerek trafiła do szpitala w Giżycku. Kierowcy byli trzeźwi. Droga była zablokowana przez 1,5 godziny.

Drugie groźne zdarzenia było również 2 czerwca w Siedliskach. Kobieta kierująca VW Golfem jechała w kierunku Wydminy. Widząc jadący z naprzeciwka z dużą prędkością pojazd, zjechała na pobocze, wpadła w poślizg i straciła panowanie nad pojazdem, co spowodowało dachowanie. Kobieta podróżowała z 4-letnią córką. Dziewczynka po konsultacji lekarskiej została przekazana pod opiekę rodziny. Natomiast kierująca z bólem kręgosłupa została odwieziona do szpitala w Giżycku. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

W długi weekend giżyccy policjanci zabezpieczali również uroczystości i imprezy masowe na terenie powiatu. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo podczas procesji Bożego Ciała oraz Maraton Wydminy. Wszystko odbyło się bez zakłóceń, było bezpiecznie.

Fot. KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5