Uczniowie na wycieczce w Szymbarku

2014-06-06 12:10:26(ost. akt: 2014-06-06 12:12:24)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

30 maja uczniowie klasy trzeciej, czwartej i piątej Zespołu Szkół we Fromborku wybrały się na wycieczkę do Szymbarka, aby poznać przepiękny region, jakim są Kaszuby.
Dzień był piękny, więc zwiedzanie upłynęło w bardzo dobrej atmosferze.
Pierwszą atrakcją było własnoręczne wyrabianie chleba, który następnie został upieczony i jako pamiątka zabrany przez dzieci do domu.

Następnie odbyła się przejażdżka wozami drabiniastymi po przepięknych lasach i łąkach kaszubskich. Po emocjach związanych z jazdą było już nieco spokojniej.
Uczniowie mogli zobaczyć między innymi: Najdłuższą deskę Świata, Dom Sybiraka, rekonstrukcję Bunkra "Ptasia Wola" Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski, Największy Koncertujący Fortepian i Dom do Góry Nogami. Wszystkie te atrakcje bardzo podobały się uczniom i z zaciekawieniem słuchali słów przewodnika, który przybliżał historię ich powstania.

A po tych wszystkich atrakcjach uczniowie mieli okazję zjeść pyszny posiłek i posłuchać kaszubskiej kapeli. Niektórzy mogli nawet grać na diabelskich skrzypcach i innych niezwykłych instrumentach.

Szkoda, że czas podczas wycieczek płynie szybciej niż w czasie lekcji w szkole...

Anna Nocoń


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5