Żeglowali na lodzie

2014-02-13 11:55:15 (ost. akt: 2014-02-13 14:21:40)

Autor zdjęcia: T.Sitarz tvbraniewo24.pl

W miniony weekend we Fromborku odbyły się zawody bojerowe „Copernicus Cup 2014”. Krajowa czołówka żeglarzy lodowych wykorzystuje każdy dzień ślizgów, bo pogoda nie zawsze dopisuje. Bezkonkurencyjny okazał się Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn). To on wygrał regaty.
Zawody rozpoczęły się w sobotę (8 luty) na środku Zalewu Wiślanego ok. 4 km. od brzegu. Regaty rozegrano w klasie Seniorzy DN. O godz. 11.00. Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Małgorzata Wrońska oficjalne otworzyła regaty. W zawodach uczestniczyły 32 załogi. Impreza zakończyła się w niedzielę o godz 15.00.

Pogoda dopisała
Mimo małych niespodzianek, takich jak topniejący lód zawody udało się przeprowadzić.
— W sobotę warunki były bardzo dobre — mówi Henryk Horbacz. — Pogoda była świetna. Wiał wiatr. Dopiero potem w niektórych miejscach nad lodem pojawiła się woda na wysokości kostek. W niedzielę rano było pochmurno, ale potem się rozpogodziło. Tak jak planowano zawody trwały dwa dni.

Puchary dla najlepszych zawodników ufundował Starosta Braniewski Krzysztof Kowalski oraz burmistrz Miasta i Gminy Frombork Małgorzata Wrońska.

Dodatkową atrakcją regat było zorganizowanie pysznego posiłku dla zawodników. W sobotę na bojerowców czekała pyszna grochówka, a w niedzielę fasolka po bretońsku.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Flota Polska DN
Współorganizatorzy:
Urząd Miasta i Gminy Frombork, Starostwo Powiatowe w Braniewie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury we Fromborku.


1. Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn) – 12.0
2. Tomasz Zakrzewski (MKZ Mikolajki) – 30.0
3. Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) – 37.0

Wyniki:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:
">kliknij tutaj
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ARO #1324794 | 83.11.*.* 14 lut 2014 08:46

    No jadłospis wspaniały-grochówka i fasolka,strasznie musiało potem śmierdzieć.No chyba, że organizatorzy chcieli zapewnić" wiatry"

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5