Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Rodzice „Perełek” angażują się w realizację zadania rocznego.

Rodzice "Perełek" chętnie współpracują z przedszkolem

Dnia 23.09.2015 Perełki z grupy V gościły na zajęciach panią Bożenę Padiasek - mamę Lenki. Spotkanie odbyło się w ramach przedszkolnej akcji „Czytanie na dywanie” oraz realizacji zadania rocznego „Bezpieczeństwo dziecka”. Pani Bożena przeprowadziła zajęcia nt. „Bądź ostrożny” na podstawie bajki Liane Schneider „Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego”, które miały na celu ukazanie dzieciom, że nieznajomi potrafią być niebezpieczni.
Dzieci z zapartym tchem wsłuchiwały się w historię, która przytrafiła się tytułowej Zuzi. Opis mądrego zachowania dziewczynki okazał się znakomitą lekcją odpowiedzialności, a książka stała się świetnym wstępem do dłuższej rozmowy na ten bardzo istotny temat.
W trakcie zajęć pani Bożena uczuliła dzieci na niebezpieczeństwo wynikające z kontaktów z obcymi. Zwróciła uwagę na to, że nie wystarczy tylko unikać rozmów z nieznajomymi - nie chodzi przecież o to, aby być nieufnym wobec ludzi, ale nauczyć się ostrożności i samodzielnego wyczuwania oznak niebezpieczeństwa. Perełki dowiedziały się, jak samodzielnie unikać zagrożeń i mierzyć się z rzeczywistością.
Artykuł zredagowała: M. Polcyn
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Nauczycielka PEREŁKI - Ewa Kil oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Rodzice „Perełek” angażują się w realizację zadania rocznego
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5