W pudełku po butach i w paczce po papierosach. Co było w środku?

2023-01-23 11:46:26(ost. akt: 2023-01-23 11:50:37)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że młody mieszkaniec gminy Prostki może posiadać zabronione substancje. W trakcie działań w tej sprawie policjanci w pokoju zajmowanym przez 21-latka w pudełku po butach ujawnili marihuanę. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 50 gramów suszu i zatrzymali właściciela narkotyków.

Podczas minionego weekendu policjanci z Ełku zatrzymali także drugiego 21-latka z narkotykami. Podczas patrolowania miasta zwrócili na niego uwagę, kiedy popełnił wykroczenie porządkowe. W trakcie interwencji ujawnili także, że posiada on pudełko po papierosach wypełnione marihuaną.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności i wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. Zabezpieczone substancje zostaną poddane specjalistycznym badaniom.

Te zdarzenia mogą mieć poważne konsekwencje w życiu tych młodych mężczyzn. Za posiadanie środków odurzających poniosą odpowiedzialność karną. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W wielu sytuacjach karalność automatycznie pozbawia możliwości wykonywania danego zawodu i może później skutecznie ograniczyć młodym ludziom możliwości startu w dorosłość.

KPP Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5