"Podniebny swing" - wspaniała propozycja dla miłośników kultury "wysokich lotów"

2022-05-10 12:29:36(ost. akt: 2022-05-10 12:59:56)

Autor zdjęcia: Freepik

Już w ten piątek (13 V) w Ełku odbędzie się niesamowite wydarzenie, które z pewnością zaciekawi miłośników podniebnych wojaży na mazurskim niebie oraz pasjonatów doskonałej muzyki. „Podniebny swing” to jubileuszowy koncert uświetniający 10-lecie Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego, połączony z premierą nowego wydawnictwa ełckiego mistrza gitary Wojciecha Popielarza. W programie eventu przewidziano m.in. występy laureatów konkursów oraz prezentację kompozycji artysty z Ełku.
Organizatorami „Podniebnego swingu”Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze oraz Ełckie Stowarzyszenie Kulturalne. Prezesów obu – odpowiednio Macieja Olszewskiego oraz Wojciecha Popielarza - nie trzeba ełczanom przedstawiać. Są im (i nie tylko!) doskonale znani, zarówno ze swojej działalności zawodowej, jak i aktywności na niwie społecznej.

Piątkowe wydarzenie ma na celu uhonorowanie 10-lecia Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego. Od 2011 roku zrzesza ono pilotów, którzy promują latanie nad malowniczą ziemią mazurską. Czynnie współpracuje z lokalnymi samorządami, organizując zloty i zawody lotnicze. Członkowie stowarzyszenia angażują się również w akcje charytatywne oraz inne działania wśród lokalnej społeczności. Lotnictwo w Polsce rozwija się dynamicznie, a Stowarzyszenie czyni wszelkie kroki, aby przyciągnąć na Mazury jak najwięcej pilotów z Polski i zagranicy.

Piątkowy jubileusz będzie świetną okazją, aby podkreślić dokonania MSL. W programie przewidziano prezentację stowarzyszenia oraz wręczenie nagród laureatom konkursu artystycznego, który pod koniec roku 2021 był skierowany do młodzieży. Ponadto swoją premierę będzie miało tego dnia nowe wydawnictwo muzyczne Wojciecha Popielarza. To niezwykłe kompozycje na gitarę klasyczną i akustyczną, okraszone wyjątkowymi fotografiami Mazur, pracami plastycznymi oraz literaturą autorstwa laureatów konkursu „Podniebny swing”.

Pierwotnie niniejszy zeszyt miał zawierać kilkanaście moich kompozycji na gitarę wraz ze zdjęciami. Jednak kiedy zobaczyliśmy piękne rysunki, wiersze i opowiadania, zdecydowaliśmy o publikacji prac laureatów. Serdecznie dziękuję mecenasowi wydania, Panu Maciejowi Olszewskiemu. Jest on właścicielem firmy FALA Ełk Sp. z o.o. oraz Prezesem Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego. To właśnie w ramach X jubileuszu stowarzyszenia odbyły się konkursy: plastyczny, kompozytorski i literacki — tłumaczy Wojciech Popielarz i serdecznie zaprasza wszystkich ełczan na jubileuszowy koncert, który odbędzie się już w ten piątek, o godz. 18:30 w sali koncertowej ełckiej szkoły muzycznej.

Miło nam poinformować, że „Podniebny swing” jest objęty naszym patronatem i również gorąco zapraszamy mieszkańców naszego miasta do zaszczycenia swoją obecnością piątkowego jubileuszu. Z racji przyjemnej tematyki, event może być dla nich miłym zakończeniem pracowitego tygodnia i jednocześnie sympatycznym otwarciem weekendu.

Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5