Kapitalna forma Thora na Mistrzostwach Polski w K1 w Kartuzach

2022-04-30 19:07:53(ost. akt: 2022-04-30 19:14:15)

Autor zdjęcia: Thor Szkoła Walki/FB

W sobotę (30 IV) zakończyły się w Kartuzach Mistrzostwa Polski kickboxingu w K1, które odbywały się w Kartuzach. Świetnie wypadli na nich zawodnicy Thor Szkoła Walki.
Kapitalną formą popisali się kickboxerzy z ełckiego Thora na Mistrzostwach Polski w K1 – zdobyli aż 4 medale, w tym 2 najcenniejszego koloru. Zawody odbywały się w Kartuzach, w dn. 28 – 30 kwietnia. Na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Gajewczyk (+70 kg j. Starszy) oraz Aleksy Mróz (-57 kg j. mł.), a brązowe medale zdobyli: Damian Smaka (-57 kg seniorzy) oraz Mateusz Cimochowski (-81 kg seniorzy).

Oliwia Gajewczyk po raz ósmy udowodniła, że jest najlepsza w kraju w swojej kategorii. Damian Smaka debiutował w seniorach więc nie było łatwo, po ładnej walce z sześciokrotnym mistrzem polski wraca z brązowym medalem. Mateusz Cimochowski po długiej przerwie wrócił na ring wygrywając dwie walki, a w półfinale po mocnym pojedynku ulega utytułowanemu Dominikowi Kalecie, wraca z brązem. Aleksy Mróz, wyczyn tego chłopaka zasługuje na oddzielny post ale w skrócie: w pierwszym sezonie startów na mistrzostwach w formułach ringowych, będąc ledwo juniorem młodszym wygrywa swoją pierwszą walkę następnie w po ciężkim i zaciętym finale pokazuje charakter wojownika i wraca ze złotem, pokonując zawodnika któremu uległ miesiąc wcześniej na Mistrzostwach Polski low kick. Mistrz! — czytamy na FB klubu z Ełku.

Thor podziękował również rodzicom zawodników za przedturniejowe wsparcie oraz sponsorom i urzędowi miasta za pomoc w wyprawieniu się na świeżo zakończone zawody.