Policjanci dostali już 600 filmów od kierowców

2021-12-01 00:28:34 (ost. akt: 2021-12-01 00:36:29)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie zachęcają kierowców do korespondencji mailowej. A dokładniej do wysłania nagrań z wideorejestratorów, na których uwieczniono niebezpieczne zachowania kierowców na drogach.
Dlaczego dochodzi do wypadków? Zazwyczaj przez prędkość albo brawurę. Od początku 2021 roku na adres skrzynki „STOP agresji drogowej” na Warmii i Mazurach (stopagresjidrogowej@ol.policja.pl) wpłynęło blisko 600 zgłoszeń. Po wstępnej weryfikacji są one przesyłane do komend miejskich lub powiatowych. Obecnie już ponad 80 proc. postępowań wszczętych na podstawie tych zgłoszeń zostało zakończonych, a w pozostałych przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające.


— Taka metoda zgłaszania wykroczeń cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W roku 2020 otrzymaliśmy blisko 400 zgłoszeń, w tym już o 200 więcej — informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Każdy z nas ma możliwość wysłania na adres mailowy stopagresjidrogowej@ol.policja.pl nagrania lub zdjęcia, na którym zostało uwiecznione naruszenie przepisów.

Jakie informacje przesłać?• Jeżeli posiadasz nagranie lub zdjęcie, pamiętaj, żeby przesłać je wraz ze zgłoszeniem (maksymalny rozmiar załącznika wynosi 25 MB).

• Opisz sytuację, uwzględniając datę, godzinę, miejsce (miejscowość, ulica, droga, słupek hektometrowy, między jakimi najbliższymi miejscowościami).

• Opisz sprawcę: marka i model pojazdu, numery rejestracyjne, opis kierowcy.

• Podaj swoje dane: imię, nazwisko, adres do korespondencji, nr telefonu.


KWP w Olsztynie

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5